Szkolenie dla nauczycieli, wychowawców, pedagogów chcących uczyć dzieci budowania zdrowych relacji z innymi i samym sobą. Szkolenie wykorzystuje elementy treningu umiejętności społecznych i teorii czytania umysłu do kształtowania samodzielności w nawiązywaniu i utrzymywaniu relacji oraz umiejętności rozpoznawania i przeżywania własnych emocji w akceptowalny społecznie sposób. Uczestnicy szkolenia:
- poznają sposoby odczytywania i regulowania emocji pomocne w każdym wieku,
- dowiedzą się jak uczyć dzieci teorii czytania umysłu,
- znajdą pomysły na zajęcia rozwijające umiejętności społeczne i inteligencję emocjonalną potrzebne na danym etapie rozwoju uczniów.
💰Cena 209 zł
Sprawdź terminy poniżej👇
Program szkolenia:
- Przyczyny i objawy zaburzeń emocjonalno-społecznych.
- Praktyczne znaczenie emocji w życiu.
- Umiejętności społeczne a rozwój psycho-poznawczy dziecka.
- Teoria czytania umysłu – czym jest i jak jej uczyć?
- Trening umiejętności społecznych - od przedszkola do dorosłości.
❗Szkolenia odbywają się za pomocą platformy Zoom.
Uczestnik otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.).
Prowadząca: Marcelina Varol (Wnęk) – pedagog, terapeuta, promotor zdrowia. Całe swoje życie zawodowe oddaje się pracy z osobami ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi, ich rodzinami oraz rozwojem osobistym i zawodowym terapeutów i nauczycieli. W Polsce współpracowała z takimi instytucjami jak Centrum Terapii Promitis, Fundacja Wychowanie dla Przyszłości, Fundacja Promyk Słońca, Ośrodek Rozwoju Kompetencji Edukacyjnych. W Gruzji wspierała działalność Uniwersytetu Stanowego w Tbilisi, Neurodevelopment Centre oraz współtworzyła Centrum Wsparcia i Rozwoju Dzieci z Niepełnosprawnościami Sunsspace. Jej pasją zawsze jest człowiek i jego niezwykłe możliwości rozwojowe oraz dążenie do życiowego spełnienia. Pracuje w duchu pedagogiki personalistycznej, holistycznej i w oparciu o najlepsze praktyki komunikacji bez przemocy. Prywatnie mama Rozalki i zapalony podróżnik.