Szkolenie dla nauczycieli, wychowawców, dyrektorów i pracowników szkół i ośrodków wychowawczych i socjoterapeutycznych.
Szkolenie pokazuje, jak pomóc uczniom w rozwijaniu zdrowego podejścia do seksualności oraz prawa i obowiązki nauczycieli w zakresie psychoedukacji i edukacji seksualnej, jako elementów wsparcia holistycznego rozwoju.
cena 209 zł
cele szkolenia:
- Zapoznanie uczestników z obowiązującymi przepisami Prawa Oświatowego dotykającymi tematu psychoedukacji w zakresie rozwoju seksualności na różnych etapach rozwoju dzieci.
- Zmotywowanie uczestników do odważnego poruszania tematów seksualności z młodzieżą – w sposób mądry i korzystny dla ich holistycznego rozwoju i codziennego funkcjonowania.
- Ułatwienie realizacji zadań zawodowych związanych z tworzeniem programów profilaktyczno-wychowawczych w zakresie edukacji seksualnej.
Sprawdź terminy poniżej👇
Program szkolenia:
- Psychoedukacja i edukacja seksualna na gruncie przedszkolnym i szkolnym.
- Program profilaktyczno wychowawczy – jak go stworzyć i z niego korzystać?
- Co ma wspólnego edukacja seksualna i psychoedukacja?
- Statystyki i dowody na potrzebę edukacji seksualnej.
- Prawa i obowiązki nauczycieli w zakresie psychoedukacji i edukacji seksualnej.
- Jak pomóc uczniom w rozwijaniu zdrowego podejścia do seksualności?
- Praktyczne formy psychoedukacji skierowanej do uczniów, rodziców i nauczycieli.
- Radzenie sobie z trudnymi pytaniami i sytuacjami.
Materiały szkoleniowe: Notatka pdf, wzór programu profilakyczno-wychowawczego, przykładowe kwestionariusze badania potrzeb środowiska szkolnego w zakresie psychoedukacji.
Terminy zaplanowanych szkoleń:
❗Szkolenia odbywają się za pomocą platformy Zoom.
📃Uczestnik otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.).
Prowadząca: Marcelina Varol - pedagog, terapeuta, promotor zdrowia. Całe swoje życie zawodowe oddaje się pracy z osobami ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi, ich rodzinami oraz rozwojem osobistym i zawodowym terapeutów i nauczycieli. W Polsce współpracowała z takimi instytucjami jak Centrum Terapii Promitis, Fundacja Wychowanie dla Przyszłości, Fundacja Promyk Słońca, Ośrodek Rozwoju Kompetencji Edukacyjnych. W Gruzji wspierała działalność Uniwersytetu Stanowego w Tbilisi, Neurodevelopment Centre oraz współtworzyła Centrum Wsparcia i Rozwoju Dzieci z Niepełnosprawnościami Sunsspace. Jej pasją zawsze jest człowiek i jego niezwykłe możliwości rozwojowe oraz dążenie do życiowego spełnienia. Pracuje w duchu pedagogiki personalistycznej, holistycznej i w oparciu o najlepsze praktyki komunikacji bez przemocy. Prywatnie mama Rozalki i zapalony podróżnik.