Na szkolenie zapraszamy nauczycieli wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, pedagogów, specjalistów, rehabilitantów, rodziców, studentów, animatorów, logopedów, terapeutów w zakresie wczesnego wspomagania rozwoju oraz osoby pracujące z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
W trakcie szkolenia omówione zostaną zasady, jakie należy brać pod uwagę w trakcie realizacji metod pedagogiki zabawy, pojęcie zabawy i jej rolę w życiu dziecka. Szkolenie zapoznaje uczestników z rodzajami i metodami występującymi w pedagogice zabawy oraz podaje gotowe przykłady na wykorzystanie ich w codziennej pracy. Podczas szkolenia zaprezentowane zostaną podstawowe założenia pedagogii ki cyrku, jej twórcy i historia. Następnie poprzez zabawę przedstawione zostaną proste gry i zabawy, które można wykorzystać w racy z dziećmi m.in. podczas zajęć, pikników rodzinnych, zajęć z wychowania fizycznego itp. Szkolenie prowadzone jest poprzez demonstracje ćwiczeń, dyskusje, mini wykład oraz zajęcia praktyczne.
PROGRAM SZKOLENIA
Część teoretyczna połączona z pokazem i praktycznym:
– zasady i metody występujące w pedagogice zabawy
– pedagogika cyrku – historia, twórcy
– proste tańce, zabawy przy muzyce
– propozycje zabawa z elementami pedagogiki cyrku
– przykładowe materiały do samodzielnego wykonania
KORZYŚCI PO UKOŃCZENIU SZKOLENIA
- Zdobędziesz umiejętności doboru oraz modyfikacji zabaw w celu rozwijania poszczególnych umiejętności
- Poznasz wiele nowych gier i zabaw do wykorzystania w pracy z dziećmi w wieku żłobkowym, przedszkolnym i wczesnoszkolnym
- Poznasz ciekawą historię cyrku, ich twórców oraz jak powstała pedagogika cyrku
- Zaprezentujemy proste i łatwe zabawy z elementami pedagogiki cyrku
- Poznasz ciekawe pomysły na pikniki rodzinne, festyny, zabawy
- Otrzymasz zaświadczenie ukończenia kursu