Brak zaplanowanych szkoleń
💰Cena: 850 zł
- Sobota 10:00-16.30
- Niedziela 9:00-15.00
Odbiorcy: Szkolenie kierujemy do logopedów, pedagogów, wychowawców w żłobkach i przedszkolach, terapeutów Integracji sensorycznej.
Opis: Jak logopedycznie i sensorycznie bawić się z dziećmi, aby wspierać ich rozwój mowy? Skorzystaj z całościowego, rocznego programu pracy dla terapeutów i pedagogów.
- Skrypt LogoSensoryka zawiera:
- Wiedzę teoretyczną w pigułce;
- Kwestionariusz dla Rodzica, zapisującego Dziecko na zajęcia LogoSensoryka©;
- Gotowy wzór do obserwacji Dziecka uczęszczającego na zajęcia LogoSensoryka©;
- Gotowe scenariusze wraz z pomysłami na zabawy sensoryczne dla dzieci już od 4 m-ca życia oraz autorskimi tekstami na CAŁY rok zajęć (część z nich zostanie przepracowana podczas szkolenia);
- Ścieżkę muzyczną do prowadzenia zajęć;
- Możliwość korzystania z nazwy oraz logo dla oznaczenia zajęć prowadzonych wg autorskiego programu LogoSensoryka©.
Program szkolenia:
- Podstawowe informacje na temat rozwoju psychomotorycznego Małego Dziecka (0-3 r.ż.);
- Rozwój mowy Małego Dziecka (0-3 r.ż.);
- Najważniejsze elementy teorii Integracji Sensorycznej;
- W jaki sposób rozwija się Integracja Sensoryczna u Małego Dziecka (0-3 r.ż.);
- Wprowadzenie do świata zmysłów;
- Podstawowa wiedza na temat zaburzeń rozwoju Dziecka, pierwsze symptomy;
- Jak Rodzice/nauczyciele/terapeuci mogą wspierać rozwój mowy oraz wspomagać procesy Integracji Sensorycznej;
- Jak wykonać proste zabawki, pomoce do zajęć – SKARBNICA POMYSŁÓW na rozwojowe zabawki sensoryczne;
- LogoSensoryka© na cały rok: 35 tematów zajęć, gotowych scenariuszy, z których przepracujemy najciekawsze zabawy wg pory roku, w której odbywać będzie się szkolenie;
- Jak mówić, żeby Dzieci nas słuchały?
- Stały rytm i gotowe pomysły na pobudzanie uwagi Dziecka.
Korzyści – Uczestnik szkolenia:
- Wzbogaci swój warsztat pracy, ofertę zajęć placówki;
- Zdobędzie wiedzę niezbędną do połączenia podczas zajęć zabaw z zakresu rozwoju mowy, komunikacji oraz zabaw opartych na aktywizacji zmysłów Malucha;
- Będzie potrafił przekazać Rodzicom najmłodszych Dzieci, w jaki sposób mogą wspierać wieloaspektowo rozwój swoich Pociech;
- Będzie potrafił monitorować rozwój najmłodszych Dzieci
- Zdobędzie gotowy materiał do rozpoczęcia pracy: ciekawy, sprawdzony, stworzony przez specjalistę oraz oparty o teorię rozwoju mowy oraz Integracji Sensorycznej.
Materiały szkoleniowe: skrypt z prezentacją, materiał zdjęciowy, spis gryzaków, akcesoriów do terapii dysfagii dostępnych na rynku.
Sprawdź pełną ofertę szkoleń: https://cognitus.pl/szkolenia-on-line/– Przy zakupie trzech szkoleń z oferty obowiązuje zniżka 20 zł mniej od ceny każdego szkolenia.
📃Uczestnik otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.).
Prowadząca: Agata Kalina- terapeuta karmienia, logopeda, pedagog, surdologopeda, dogoterapeuta. Pracuje i prowadzi Fundację Wspierania Rozwoju Małego Dziecka „Cali Mali” oraz Poradnię „Cali Mali” dla dzieci z wyzwaniami w wieku 0-3 lat. Wykładowca UAM Poznań. Szczególnie zainteresowana komunikacją najmłodszych dzieci oraz wspomaganiem ich w drodze nabywania umiejętności jedzenia doustnego.