Innowacyjne metody elektrostymulacji zewnętrznej i wewnętrznej w logopedii

Zapraszamy Państwa na szkolenie z zakresu elektroterapii i elektrodiagnostyki w procesie logopedycznym. Poznają Państwo i nabędą umiejętności praktycznego wykorzystania prądów w usprawnianiu procesu terapeutycznego w różnych dysfunkcjach (po operacji rozszczepu warg i podniebienia, zaburzenia napięcia mięśniowego, ślinienie, dyslalia obwodowa, mowa nosowa – rynolalia, afazja motoryczna, dyzartria, problem z pobieraniem, obróbką i połykaniem pokarmów, krztuszenie podczas jedzenia i picia, po adenotomii itd).

Dodatkowo poza kursem:
- autorskie logopedyczne elektrody tylko dla uczestników kursu,
- poza kursem dostęp do grupy wsparcia i bezpośredni kontakt z Prowadzącymi,
- poza kursem bezpłatne szkolenia aktualizujące i materiały w ramach grupy FB.

Terapia ta jest skutecznym uzupełnieniem leczenia logopedycznego i ortodontycznego. Zabieg elektrostymulacji dzięki odpowiednio dobranym parametrom wspomaga kompleksowe leczenie pacjentów z zaburzeniami logopedycznymi. Elektrodiagnostyka pozwoli Państwu ocenić pobudliwość nerwów i mięśni oraz zastosować odpowiedni proces terapeutyczny. Polega ona na przepływie prądu o bardzo niskim natężeniu przez mięśnie w celu usprawnienia ich funkcji. Elektroterapia oddziałuje na cały aparat artykulacyjny człowieka, wspomagając jego działanie. Zabieg pobudza do pracy włókna mięśniowe, wskutek czego następuje wzmocnienie siły, przyrost masy oraz objętości mięśni.

💰Cena: 1499 zł

Sprawdź terminy poniżej👇

Szkolenie stacjonarne

  1. Wprowadzenie do zabiegów elektrostymulacji z wykorzystaniem aparatu.
  2. Zapoznanie z odziaływaniem prądów małej częstotliwości.
  3. Przezskórna stymulacja elektryczna (TENS — transcutaneous electrical nervestimulation).
  4. Elektryczna stymulacja skurczu mięśniowego (EMS - electrical muscle stimulation)
  5. Metody i praktyczne zastosowanie elektrostymulacji podniebienia, krtani, warg, języka i m. twarzy i szyi.
  6. Metodyka zabiegów:

– elektrostymulacja dna jamy ustnej,

– elektrostymulacja języka,

– elektrostymulacja podniebienia twardego i miękkiego,

– elektrostymulacja krtani,

- elektrostymulacja nerwu twarzowego,

– elektrostymulacja mięśni mimicznych (m.in.: m.żwacz, m, okrężny),

-     elektrostymulacja nerwu błędnego,

-     zespoły bólowe (migrena, zatoki).

7. Wskazania i przeciwwskazania do stosowania prądów TENS/EMS w logopedii.

8. Studia przypadków wraz z propozycją rozwiązań terapeutycznych.

Podczas kursu na bieżąco będą omawiane techniki wraz z ustawieniami aparatu adekwatnymi do danej jednostki i problemu. Będą mieć Państwo czas na przetestowanie ustawień i danej techniki po pokazie. Uzyskanie certyfikatu o możliwości samodzielnego wykonywania zabiegów elektrostymulacji w logopedii. Zakończony proces kursu.

UWAGA!

Warunkiem koniecznym jest posiadanie elektrostymulatora TENS/EMS wraz z dedykowanymi elektrodami do elektrostymulacji wewnętrznej i zewnętrznej (bez elektrostymulatora uczestnictwo jest niemożliwe, nie prowadzimy sprzedaży ani wypożyczenia sprzętu).

Zestaw szkoleniowy będzie można nabyć w promocyjnej cenie od producenta.

Po potwierdzeniu uczestnictwa w kursie zostanie wysłany do Państwa KOD RABATOWY wraz z linkiem do zakupu (na dwa tygodnie przed szkoleniem/nie wcześniej)

(Organizator oraz Prowadzące nie odpowiadają za zakup i dostępność sprzętu - zależne jest to wyłącznie od firmy Novartag-kontakt tel/ 600 222 888 w przypadku braku kontaktu zawsze firma oddzwania )

Każdy Uczestnik, który zaakceptuje regulamin grupy Facebook „Elektrostymulacja w logopedii”  i będzie przestrzegał zasad panujących w grupie, będzie mógł do niej dołączyć. Grupa będzie przestrzenią do praktyki dalszej, wymiany doświadczeń, wsparcia i rozwoju wiedzy na temat elektrostymulacji. Raz w roku

Osoby z grupy będą mogły uczestniczyć w bezpłatnym szkoleniu on-line aktualizującym wiedzę. Jest to warunek konieczny do pozostania w grupie.

Wskazania i przeciwwskazania do stosowania prądów i elektrostymulacji

Elektrostymulacja ma szerokie zastosowanie w gabinecie logopedycznym poprzez wspomaganie takich problemów jak: ślinienie, po operacji rozszczepu warg i podniebienia, po resekcji krtani i języka opóźniony rozwój mowy, zaburzenia napięcia mięśniowego,  dyslalia obwodowa, mowa nosowa (rynolalia), afazja motoryczna, dyzartria, dysfagia, krztuszenie podczas jedzenia i picia, po adenotomii, szczękościsk, rotacyzm,  porażenia nerwów: twarzowego, trójdzielnego, językowo-gardłowego, porażenie fałdów głosowych, zaburzenia toru oddechowego, brak koordynacji ssanie-oddychanie-połykanie, inne.

Z elektroterapii mogą korzystać pacjenci z takimi jednostki jak: mózgowe porażenie dziecięce, zespoły genetyczne, wcześniaki, stwardnienie rozsiane, autyzm, udar, stwardnienie zanikowe boczne, choroby nerwowo-mięśniowe, nieprawidłowa pozycja spoczynkowa żuchwy, warg, języka, wady artykulacji, inne.

*Warunkiem koniecznym jest posiadanie elektrostymulatora TENS/ EMS  wraz z dedykowanymi elektrodami do elektrostymulacji wewnętrznej i zewnętrznej (możliwość posiadania własnego sprzętu wraz z dedykowanymi elektrodami złącze PIN 2mm zasilanego przez baterie lub przenośny akumulator). Zestaw szkoleniowy będzie można nabyć w promocyjnej cenie od producenta.

Warunki wstępne do odbycia kursu:

  • posiadanie sprzętu (mail z kodem rabatowym zostanie wysłany do Organizatora przed kursem, a Organizator przekaże Państwu),
  • zestaw szkoleniowy wraz z kodem rabatowym zawiera: elektrostymulator oraz dedykowane elektrody,
  • zapoznanie się i przeczytanie instrukcji obsługi aparatu wraz ze wstępnym uruchomieniem aparatu przed szkoleniem - BARDZO WAŻNY PUNKT!
  • zapoznanie się z cyklem filmów szkoleniowych (filmy udostępniamy na tydzień przed szkoleniem i pozostają do Państwa dyspozycji jeszcze przez 30 dni po odbytym szkoleniu) - OBOWIĄZKOWO
  • zapoznanie się z anatomią i fizjologią kompleksu ustno-twarzowego opierając się o udostępnione filmy oraz własną wiedzę.

Zagadnienia do przypomnienia: unerwienie kompleksu ustno-twarzowego, przebieg XII nerwów czaszkowych, mm. mimiczne i ich funkcje, kierunki skurczu, mm. żwacze, mm. skroniowe, mm. skrzydłowate boczne i przyśrodkowe, mm. mostkowo-obojczykowo-sutkowe, mm. dna jamy ustnej i funkcje, mm. własne języka, mm. pionizujące język). Do nauki polecamy ogólnodostępne atlasy anatomiczne.

Nasze szkolenie oparte jest w zakresie anatomii o następujące dwa podstawowe źródła anatomiczne:

  1. A.I. Kapandji „Anatomia funkcjonalna stawów. Tom 3”. Wyd. Edra Urban&Partner.
  2. Atlas anatomiczny „Prometeusz. Głowa, szyja i neuroanatomia, trzeci tom z serii PROMETEUSZ Atlas anatomii człowieka”. Wersja angielsko-polska.

Każdy z uczestników - po spełnieniu wszystkich warunków szkoleniowych - otrzyma certyfikat uprawniający do przeprowadzenia podstawowych zabiegów z zakresu elektrostymulacji logopedycznej oraz zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.).

Uwaga! Konieczność posiadania elektrostymulatora i dedykowanych elektrod do podniebienia, języka, krtani i mięśni twarzy (zakup własny uczestnika w promocyjnej cenie)* - patrz qyżej.

Brak zaplanowanych szkoleń

Prowadzące:

Ewa Wojewoda – fizjoterapeuta, terapeuta manualny, fizykoterapeuta, specjalista tkanek miękkich i metod rehabilitacji powięziowej. Od ponad 10 lat wykorzystuje zabiegi elektrostymulacji w praktyce terapeutycznej z pacjentami o różnych wyzwaniach rozwojowych.

Aleksandra Kaczyńska – neurologopeda, pedagog specjalny, terapeuta taktylny, specjalista wczesnej interwencji neurologopedycznej z ukierunkowaniem na pacjentów z wyzwaniami neuromotorycznymi, w tym z padaczką.