Brak zaplanowanych szkoleń
💰Cena: 1790 zł za moduł
Czas trwania: 3 moduły po 3 dni
- Piątek 9-18
- Sobota 9-18
- Niedziela 9-15
Odbiorcy: Szkolenie dla fizjoterapeutów, terapeutów manualnych, masażystów, studentów fizjoterapii, studentów kierunków lekarskich.
Opis: Terapia tkanek miękkich – terapia w której opracowujemy tkanki miękkie, ale nie tylko. Główną tkanką, z którą pracuje terapeuta jest tkanka łączna, należą do niej m.in. krew, limfa, powięź i kości. Możemy zatem wpływać na wszystkie te struktury poprzez dotyk. Jedną z najważniejszych części terapii tkanek miękkich jest diagnostyka. Poprawnie postawiona diagnoza prowadzi do łatwego leczenia schorzeń najprostszymi metodami manualnymi.
Cel szkolenia: Szkolenie ma za zadanie nauczyć wielu metod pracy z tkankami miękkimi takimi jak: techniki Bowena, manipulacje tkanki łącznej, odwijania powięziowego, techniki energii mięśniowej, techniki pobudzenia mięśniowo-powięziowego, techniki nerwowo-mięśniowe, punkty spustowe, techniki uwalniania pozycyjnego (strain-counterstrain).
Program szkolenia:
Moduł I
- Zapoznanie z anatomią i fizjologią powstawania schorzeń.
- Mechanizmy działania na tkanki miękkie.
- Techniki energii mięśniowej.
- Techniki pobudzenia mięśniowo-powięziowego.
- Techniki nerwowo-mięśniowe.
MODUŁ II
- Diagnozowanie pacjenta.
- Ogólna ocena posturalna.
- Techniki mięśniowo-powięziowe.
- Techniki aktywnego rozluźniania.
- Techniki Bowena.
Moduł III
- Punkty spustowe.
- Manipulacje tkanki łącznej.
- Techniki odwijania powięziowego.
- Techniki uwalniania pozycyjnego.
- Techniki równoważenia więzadłowego.
Materiały szkoleniowe : każdy z uczestników otrzyma obszerny skrypt z teorią oraz zestawem technik.
Korzyści:
- Zapoznanie z dysfunkcjami tkanek miękkich.
- Nauka globalnej oceny posturalnej.
- Nauka palpacji.
- Poznanie przyczyn powstawania dysfunkcji.
- Zapoznanie z mechanizmami terapeutycznymi.
- Zrozumienie działania układu nerwowego na tkanki miękkie.
- Dobór metod to leczenia poszczególnych schorzeń układu ruchu.
- Złote środki w momencie kiedy nie wiemy od czego zacząć pracę z pacjentem.
- Rozszerzenie możliwości pracy z pacjentem.
📃Uczestnik otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.).
Prowadząca: Artur Kopeć – mgr fizjoterapii i osteopata z wieloletnim doświadczeniem w leczeniu dzieci i dorosłych. Szkoleniowiec na konferencjach i szkoleniach fizjoterapeutycznych, logopedycznych stacjonarnych, jak i webinarach online. Wykładowca Wyższej Szkoły Rehabilitacji w Warszawie. Właściciel placówki rehabilitacyjnej ARKOMED na warszawskich Bielanach. Założyciel i wykładowca firmy szkoleniowej OsteoSense Artur Kopeć. Absolwent 4 letnich studiów osteopatycznych w FICO ( flanders international college of osteopathy ). Ponadto wykładowca na konferencji badawczo-naukowej w Okunince w 2019 roku i targach Beauty Forum w Global Expo w Warszawie. Fizjoterapia to jego pasja. Uczestnik w wielu kursach i szkoleniach terapii manualnej, medycyny ortopedycznej i MASTER COURSACH z zakresu Osteopatii. Doświadczenie zdobywał w placówce ORTO oraz uczestniczył w praktykach zawodowych w Centrum Zdrowia Dziecka, Centrum Kompleksowej Rehabilitacji oraz Ośrodku Rehabilitacji Kompleksowej AWF. Biorąc czynny udział w warsztatach i szkoleniach cały czas pogłębia swoją wiedzę.