Diagnostyka i terapia tkanek miękkich

Brak zaplanowanych szkoleń
💰Cena: 1790 zł za moduł

Czas trwania: 3 moduły po 3 dni

 • Piątek 9-18
 • Sobota 9-18
 • Niedziela 9-15

Odbiorcy: Szkolenie dla fizjoterapeutów, terapeutów manualnych, masażystów, studentów fizjoterapii, studentów kierunków lekarskich.

Opis: Terapia tkanek miękkich – terapia w której opracowujemy tkanki miękkie, ale nie tylko. Główną tkanką, z którą pracuje terapeuta jest tkanka łączna, należą do niej m.in. krew, limfa, powięź i kości. Możemy zatem wpływać na wszystkie te struktury poprzez dotyk. Jedną z najważniejszych części terapii tkanek miękkich jest diagnostyka.  Poprawnie postawiona diagnoza prowadzi do łatwego leczenia schorzeń najprostszymi metodami manualnymi.

Cel szkolenia: Szkolenie ma za zadanie nauczyć wielu metod pracy z tkankami miękkimi takimi jak: techniki Bowena, manipulacje tkanki łącznej, odwijania powięziowego, techniki energii mięśniowej, techniki pobudzenia mięśniowo-powięziowego, techniki nerwowo-mięśniowe, punkty spustowe, techniki uwalniania pozycyjnego (strain-counterstrain).

Program szkolenia:

Moduł I

 1. Zapoznanie z anatomią i fizjologią powstawania schorzeń.
 2. Mechanizmy działania na tkanki miękkie.
 3. Techniki energii mięśniowej.
 4. Techniki pobudzenia mięśniowo-powięziowego.
 5. Techniki nerwowo-mięśniowe.

MODUŁ II

 1. Diagnozowanie pacjenta.
 2. Ogólna ocena posturalna.
 3. Techniki mięśniowo-powięziowe.
 4. Techniki aktywnego rozluźniania.
 5. Techniki Bowena.

Moduł III

 1. Punkty spustowe.
 2. Manipulacje tkanki łącznej.
 3. Techniki odwijania powięziowego.
 4. Techniki uwalniania pozycyjnego.
 5. Techniki równoważenia więzadłowego.

Materiały szkoleniowe : każdy z uczestników otrzyma obszerny skrypt z teorią oraz zestawem technik.

Korzyści:

 • Zapoznanie z dysfunkcjami tkanek miękkich.
 • Nauka globalnej oceny posturalnej.
 • Nauka palpacji.
 • Poznanie przyczyn powstawania dysfunkcji.
 • Zapoznanie z mechanizmami terapeutycznymi.
 • Zrozumienie działania układu nerwowego na tkanki miękkie.
 • Dobór metod to leczenia poszczególnych schorzeń układu ruchu.
 • Złote środki w momencie kiedy nie wiemy od czego zacząć pracę z pacjentem.
 • Rozszerzenie możliwości pracy z pacjentem.

📃Uczestnik otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.).

Prowadząca: Artur Kopeć – mgr fizjoterapii i osteopata z wieloletnim doświadczeniem w leczeniu dzieci i dorosłych. Szkoleniowiec na konferencjach i szkoleniach fizjoterapeutycznych, logopedycznych stacjonarnych, jak i webinarach online. Wykładowca Wyższej Szkoły Rehabilitacji w Warszawie. Właściciel placówki rehabilitacyjnej ARKOMED na warszawskich Bielanach. Założyciel i wykładowca firmy szkoleniowej OsteoSense Artur Kopeć. Absolwent 4 letnich studiów osteopatycznych w FICO ( flanders international college of osteopathy ). Ponadto wykładowca na konferencji badawczo-naukowej w Okunince w 2019 roku i targach Beauty Forum w Global Expo w Warszawie. Fizjoterapia to jego pasja. Uczestnik w wielu kursach i szkoleniach terapii manualnej, medycyny ortopedycznej i MASTER COURSACH z zakresu Osteopatii. Doświadczenie zdobywał w placówce ORTO oraz uczestniczył w praktykach zawodowych w Centrum Zdrowia Dziecka, Centrum Kompleksowej Rehabilitacji oraz Ośrodku Rehabilitacji Kompleksowej AWF. Biorąc czynny udział w warsztatach i szkoleniach cały czas pogłębia swoją wiedzę.