Uczeń z Ukrainy w klasie – szkolenie on-line

Terminy zaplanowanych szkoleń:

 • 13 czerwca 2022 r. (19:00 - 21:00)

 • 💰Cena 149 zł

  Odbiorcy: Szkolenie przeznaczone jest dla nauczycieli i pedagogów pracujących w szkołach podstawowych.

  Opis: W wyniku wojny do polskich szkół i przedszkoli dołączyli uczniowie z Ukrainy. Wielu nauczycieli zadaje sobie pytanie, jak z nimi pracować? Na czym się teraz skupić – na budowaniu poczucia bezpieczeństwa, na integracji z klasą, czy też na szukaniu materiałów edukacyjnych? Niektóre z dzieci, które dołączyły do Państwa klasy mogą mieć traumę związaną z tym, co przeżyły. Jak rozpoznać, które zachowanie może być reakcją na traumę, a które zachowania są adaptacyjne w tej nowej sytuacji? Kiedy reagować i jak reagować? Co robić, a czego nie robić? Zachowania nowych uczniów mogą być rożne, każdy z nich przeżył co innego. Pojawia się pytanie,  jak pracować z reszta klasy, kiedy nowy uczeń jest wycofany/nadmiernie nieśmiały/ ciągle smutny/agresywny? W trakcie szkolenia spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

  Program szkolenia:

  1. Jak mogą reagować dzieci, które uciekły z kraju objętego wojną?
  2. Ostra reakcja na stres, zespół stresu pourazowego (PTSD), depresja, ataki paniki u dzieci i młodzieży – jakie zachowania dzieci i nastolatków mogą być niepokojące?
  3. Co robić, a czego nie robić, kiedy uczeń przeżył traumę wojenną?
  4. Gdzie szukać pomocy?
  5.  Jak budować poczucie bezpieczeństwa u uczniów w mojej klasie?
  6. Jak pracować z cała klasą?

  Korzyści: Po ukończonym szkoleniu nauczyciel będzie miał wiedzę dotyczącą głównych objawów PTSD, ostrej reakcji na stres, ataków paniki, depresji u dzieci w danej grupie wiekowej. Główny nacisk w trakcie szkolenia będzie położony na praktyczne wskazówki dotyczące tego, jak reagować na zachowania ucznia, które mogą świadczyć o tym, że przeżył traumę. Skupimy się na interwencjach pomagających budować poczucie bezpieczeństwa w całej klasie.

  Informacja o materiałach: Każdy z uczestników otrzyma listę typowych objawów depresji, stresu pourazowego (PTSD), ataków paniki z podziałem na wiek rozwojowy.

  Sprawdź pełną ofertę szkoleń: https://cognitus.pl/szkolenia-on-line/– Przy zakupie trzech szkoleń z oferty obowiązuje zniżka 20 zł mniej od ceny każdego szkolenia,

  Szkolenia odbywają się za pomocą platformy Zoom.

  📃Uczestnik otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.).

  Prowadząca: Anna Jagoda Jeżewska – psycholog, psychoterapeuta poznawczo – behawioralny, certyfikowany psychoterapeuta dzieci i młodzieży, terapeuta integracji sensorycznej. Pracuje w jednej z warszawskich szkół i prowadzi gabinet psychoterapii. Od 15 lat pracuje z dziećmi i młodzieżą. Wspiera dzieci, które doświadczają trudności emocjonalnych, silnego stresu, przeżywają trudności w grupie rówieśniczej, w domu, w szkole. Pracuje z dziećmi i młodzieżą z Zespołem Aspergera, całościowymi zaburzeniami rozwoju, ADHD, FAS, zachowaniami opozycyjno – buntowniczymi, zaburzeniami lękowymi, depresją, obniżoną samooceną. Współpracuje z rodzicami, których dzieci doświadczają trudności. Ukończyła 4 – letnią szkołę psychoterapii w nurcie poznawczo – behawioralnym. Pracuje z osobami dorosłymi, doświadczającymi trudności w obszarze relacji interpersonalnych, obniżonej samooceny, kryzysów życiowych. Pracuję również z osobami doświadczającymi lęku, depresji, zaburzeń nastroju, PTSD. Prowadzi szkolenia dla rodziców i nauczycieli.