Terapia pedagogiczna – szkolenie on-line

Terminy zaplanowanych szkoleń:
 • 3 września 2021 r. (18:30 - 21:30) ZAPISZ SIĘ
 • 💰Cena – 159 zł

  ❗Sprawdź pełną ofertę szkoleń: https://cognitus.pl/szkolenia-on-line/– Przy zakupie trzech szkoleń z oferty obowiązuje zniżka 20 zł mniej od ceny każdego szkolenia.

  ❗Szkolenia odbywają się za pomocą platformy Zoom .Uprzejmie prosimy o pobranie bezpłatnej aplikacji zoom ze strony https://zoom.us/ oraz o zalogowanie się poprzez e-mail i zapamiętanie hasła. W dniu szkolenia otrzymają Państwo e -mail z odpowiednim linkiem do szkolenia./Mail może być w spamie lub w powiadomieniach/. Na kilka minut przed szkoleniem proszę „wejść” w link. Zostaną Państwo przekierowani na szkolenie.

  Program:

  1. Definicja
  2. Cele terapii pedagogicznej i jej funkcje
  3. Zasady terapii pedagogicznej
  4. Adresaci terapii pedagogicznej
  5. Organizacja pracy w środowisku szkolnym
  6. Ćwiczenia
  Przykłady ćwiczeń doskonalących napięcie mięśniowe;
  Przykłady ćwiczeń doskonalących percepcję wzrokową
  Przykłady ćwiczeń doskonalących percepcję słuchową
  Przykłady ćwiczeń doskonalących umiejętności grafomotoryczne
  Przykłady ćwiczeń doskonalących umiejętności czytania i pisania
  Przykłady ćwiczeń doskonalących orientację przestrzenną
  Przykłady ćwiczeń doskonalących umiejętności ortograficzne
  7. Omówienie planu zajęć korekcyjno-kompensacyjnych

  Prowadząca: Justyna Kapuścińska-Kozakiewicz – Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Wrocławskiego. Z zawodu nauczyciel i pedagog, z zamiłowania i powołania terapeuta. Ukończyła studia z zakresu terapii pedagogicznej i terapii integracji sensorycznej oraz liczne szkolenia, m.in. terapię ręki. Uwielbia pracę z dziećmi i rodzicami. Jest właścicielką gabinetu terapeutycznego Zmysłek Centrum Rozwoju i Wsparcia Dziecka. Swoją pasję bycia terapeutą realizuje również pisząc artykuły związane z pedagogiką, terapią pedagogiczną, nauczaniem i integracją sensoryczną. Prywatnie – szczęśliwa mężatka, która uwielbia czytać książki i chodzić do teatru. Kiedy tylko ma możliwość podróżuje, szczególnie na Wschód, który ogromnie ją fascynuje. 

  Uczestnik otrzymuje zaświadczenie ukończenia szkolenia. Zaświadczenie spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.)