Szkolny społecznik – tworzymy w szkole wolontariat – szkolenie on-line

Terminy zaplanowanych szkoleń:

 • 29 września 2021 r. (18:30 - 21:00) ZAPISZ SIĘ
 • 💰Cena – 159 zł

  ❗Sprawdź pełną ofertę szkoleń: https://cognitus.pl/szkolenia-on-line/– Przy zakupie trzech szkoleń z oferty obowiązuje zniżka 20 zł mniej od ceny każdego szkolenia.

  ❗Szkolenia odbywają się za pomocą platformy Zoom .Uprzejmie prosimy o pobranie bezpłatnej aplikacji zoom ze strony https://zoom.us/ oraz o zalogowanie się poprzez e-mail i zapamiętanie hasła. W dniu szkolenia otrzymają Państwo e -mail z odpowiednim linkiem do szkolenia./Mail może być w spamie lub w powiadomieniach/. Na kilka minut przed szkoleniem proszę „wejść” w link. Zostaną Państwo przekierowani na szkolenie.

  Jak sprawić, aby dzieciom i młodzieży się chciało? Jak zachęcić, aby stali się aktywnymi wolontariuszami? Co zrobić, by to doświadczenie było dla dzieci i młodzieży wartościowe? Warsztat skierowany jest do nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

  Na warsztatach dowiesz się:

  – Jak stworzyć wolontariat w szkole?

  – Kim jest wolontariusz? Kto może nim być? Jakie ma prawa, ale i obowiązki?

  – Co daje wolontariat w szkole?

  – Jak działać i z kim? Gdzie szukać wsparcia?

  Program:

  1. Definicja wolontariatu.
  2. Jak zacząć działać w szkole?
  3. Regulamin – na co mi to?
  4. Przykłady działań wolontariackich.

  Dzięki udziałowi w warsztatach, poznasz wychowawcze aspekty wolontariatu w praktyce, pamiętając o tym, iż warto tworzyć takie formy w szkole, by uczyć społecznego zaangażowania. Każdy uczestnik/uczestniczka otrzyma przykładowy regulamin szkolnego wolontariatu.

  Uczestnik szkolenia otrzymuje:

  • zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.),

  Prowadząca – Barbara Chyłka – była nauczycielka gimnazjum, liceum i przez krótki czas przedszkola, gdzie uczyła religii, języka niemieckiego oraz historii. Wieloletnia opiekunka Samorządu Uczniowskiego, wolontariatu oraz wychowawczyni. Była dyrektorka szkoły podstawowej w nowej odsłonie. Autorka programów nauczania z języka niemieckiego; innowacji pedagogicznych z edukacji globalnej oraz języka niemieckiego i historii; artykułów z zakresu nauczanych przedmiotów. Prelegentka na wielu edukacyjnych konferencjach. Obecnie trenerka, edukatorka prowadząca liczne formy doskonalenia nauczycieli; członkini grupy Superbelfrzy RP; prezeska opolskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego; doradczyni ds. języka niemieckiego oraz dwujęzyczności w Domu Współpracy–Polsko Niemieckiej w Opolu; na co dzień koordynatorka wolontariatu i fundraiserka w Stowarzyszeniu Hospicjum Opolskie.