Szkolny społecznik – tworzymy w szkole wolontariat – szkolenie on-line

Brak zaplanowanych szkoleń

💰Cena – 159 zł

Opis: Jak sprawić, aby dzieciom i młodzieży się chciało? Jak zachęcić, aby stali się aktywnymi wolontariuszami? Co zrobić, by to doświadczenie było dla dzieci i młodzieży wartościowe? Warsztat skierowany jest do nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Program szkolenia:

  1. Jak stworzyć wolontariat w szkole?
  2. Kim jest wolontariusz? Kto może nim być? Jakie ma prawa, ale i obowiązki?
  3. Co daje wolontariat w szkole?
  4. Jak działać i z kim? Gdzie szukać wsparcia?

Program szkolenia:

  1. Definicja wolontariatu.
  2. Jak zacząć działać w szkole?
  3. Regulamin – na co mi to?
  4. Przykłady działań wolontariackich.

Dzięki udziałowi w warsztatach, poznasz wychowawcze aspekty wolontariatu w praktyce, pamiętając o tym, iż warto tworzyć takie formy w szkole, by uczyć społecznego zaangażowania. Każdy uczestnik/uczestniczka otrzyma przykładowy regulamin szkolnego wolontariatu.

❗Sprawdź pełną ofertę szkoleń: https://cognitus.pl/szkolenia-on-line/– Przy zakupie trzech szkoleń z oferty obowiązuje zniżka 20 zł mniej od ceny każdego szkolenia.

❗Szkolenia odbywają się za pomocą platformy Zoom.

📃Uczestnik otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.).

Prowadząca – Barbara Chyłka – była nauczycielka gimnazjum, liceum i przez krótki czas przedszkola, gdzie uczyła religii, języka niemieckiego oraz historii. Wieloletnia opiekunka Samorządu Uczniowskiego, wolontariatu oraz wychowawczyni. Była dyrektorka szkoły podstawowej w nowej odsłonie. Autorka programów nauczania z języka niemieckiego; innowacji pedagogicznych z edukacji globalnej oraz języka niemieckiego i historii; artykułów z zakresu nauczanych przedmiotów. Prelegentka na wielu edukacyjnych konferencjach. Obecnie trenerka, edukatorka prowadząca liczne formy doskonalenia nauczycieli; członkini grupy Superbelfrzy RP; prezeska opolskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego; doradczyni ds. języka niemieckiego oraz dwujęzyczności w Domu Współpracy–Polsko Niemieckiej w Opolu; na co dzień koordynatorka wolontariatu i fundraiserka w Stowarzyszeniu Hospicjum Opolskie.