Prawo rodzinne w pracy nauczyciela – szkolenie on-line

Terminy zaplanowanych szkoleń:

 • 8 listopada 2021 r. (18:30 - 21:00)
 • 💰Cena – 169 zł

  Odbiorcy: Szkolenie skierowane jest do dyrektorów, pedagogów szkolnych i wychowawców.

  Opis: Podczas szkolenia dowiesz się nie tylko teoretycznych kwestii regulujących całokształt władzy rodzicielskiej, opieki i obowiązku alimentacyjnego w zderzeniu z instytucjami prawnymi. W szczególności dowiesz się jak prawo rodzinne wpływa na Twoją pracę  i jakie masz uprawnienia, aby ingerować w sprawy wewnętrzne rodziny swojego ucznia. Nabędziesz umiejętności, które zapewnią Ci poczucie bezpieczeństwa w pracy codziennej oraz nabędziesz kompetencje adekwatne do zmieniających się oczekiwań rodziców.

  Program szkolenia:

  1. Przedmiot prawa rodzinnego
  2. Podmioty prawa rodzinnego
  3. Sytuacje wymagające instytucjonalnej interwencji
  4. Inicjowanie postępowań: instytucje, podmioty
  5. Udział w sprawach sądowych
  6. Wykonywanie orzeczeń sądu
  7. Mediacja jako forma rozwiązywania konfliktów.

  ❗Sprawdź pełną ofertę szkoleń: https://cognitus.pl/szkolenia-on-line/– Przy zakupie trzech szkoleń z oferty obowiązuje zniżka 20 zł mniej od ceny każdego szkolenia.

  ❗Szkolenia odbywają się za pomocą platformy Zoom.

  📃Uczestnik otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.).

  Prowadzący:

  • Magdalena Horoszkiewicz – radca prawny. Własna kancelaria prawna prowadzona przez 12 lat. Konsultant fundacji i stowarzyszeń działających w sprawie ochrony praw dziecka. Specjalista prawa administracyjnego, oświatowego, cywilnego, rodzinnego – dotyczącego pracy nauczyciela.
  • Tomasz Horoszkiewicz. Prawnik z wieloletnim doświadczeniem, specjalizacja: szeroko pojęte prawo gospodarcze i handlowe. Specjalista prawa administracyjnego, oświatowego, cywilnego, rodzinnego – dotyczącego pracy nauczyciela.