Prawa autorskie dla nauczycieli w praktyce – szkolenie on-line

Terminy zaplanowanych szkoleń:

 • 13 października 2021 r. (18:30 - 21:00) ZAPISZ SIĘ
 • 💰Cena – 169 zł

  Szkolenie skierowane jest do: dyrektorów, nauczycieli, w szczególności korzystających z Internetu, wykorzystujących cudze treści w prowadzeniu lekcji, przygotowaniu przedstawień, itp.

  Podczas szkolenia dowiesz się nie tylko teoretycznych podstaw regulacji prawnych z zakresu prawa autorskiego, ale i poznasz praktyczny wymiar ich stosowania, jakie masz prawa i obowiązki, na co musisz uważać. Dowiesz się co możesz, jak legalnie korzystać z zasobów internetowych.

  Program:

  1. Skąd mogę pobierać legalnie materiały do zajęć szkolnych? Baza hubów zdjęć i plików.
  2. Czy mogę przerabiać pobrane dzieła?
  3. Co mogę zrobić korzystając z Canvy i innych serwisów graficznych?
  4. W jakim zakresie mogę wykorzystać YouTub w ramach zajęć szkolnych?
  5. Jak zabezpieczać swoje prace?
  6. Jak i gdzie udostępniać swoje dzieła? Legimi, KDP Amazon, Chomikuj.
  7. Jak legalnie realizować imprezy szkolne? ZAIKS i inne organizacje zbiorowego zarządzania prawami autorskimi: KOPIPOL, REPROPOL, SAiW Copyright Polska, SAWP, SFP, STL, STOART, ZASP, ZPAF, ZPAP, ZPAV.
  8. Ile kosztuje korzystanie z praw autorskich? Nabycie praw majątkowych, licencja.
  9. Ile zarabia się na prawach autorskich?

  Uczestnik szkolenia otrzymuje:

  • zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.),

  Prowadzą:

  Magdalena Horoszkiewicz – radca prawny. Własna kancelaria prawna prowadzona przez 12 lat. Konsultant fundacji i stowarzyszeń działających w sprawie ochrony praw dziecka. Specjalista prawa administracyjnego, oświatowego, cywilnego, rodzinnego – dotyczącego pracy nauczyciela.

  Tomasz Horoszkiewicz. Prawnik z wieloletnim doświadczeniem, specjalizacja: szeroko pojęte prawo gospodarcze i handlowe. Specjalista prawa administracyjnego, oświatowego, cywilnego, rodzinnego – dotyczącego pracy nauczyciela.