Pedagogika zabawy – szkolenie on-line

Terminy zaplanowanych szkoleń:
 • 15 lutego 2021 r. (18:00 - 21:00) ZAPISZ SIĘ
 •  
  Cena: 200 zł

  ❗Szkolenia odbywają się za pomocą platformy Zoom .Uprzejmie prosimy o pobranie bezpłatnej aplikacji zoom ze strony https://zoom.us/ oraz o zalogowanie się poprzez e-mail i zapamiętanie hasła. W dniu szkolenia otrzymają Państwo e -mail z odpowiednim linkiem do szkolenia./Mail może być w spamie lub w powiadomieniach/. Na kilka minut przed szkoleniem proszę „wejść” w link. Zostaną Państwo przekierowani na szkolenie.

  ❗Sprawdź pełną ofertę szkoleń: https://cognitus.pl/szkolenia-on-line/– Przy zakupie trzech szkoleń z oferty obowiązuje zniżka 20 zł mniej od ceny każdego szkolenia.

  Dla kogo? Adresatem kursu są nauczyciele wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego także nauczyciele, którzy nauczają języka angielskiego w przedszkolu oraz w klasach 1-3 szkoły podstawowej.

  Czego się nauczę? Podczas kursu dowiesz się, jakimi cechami charakteryzuje się pedagogika zabawy i jakie ma spełniać funkcje. Uczestnicy zapoznają się z różnymi rodzajami zabaw grupowych, które można zaproponować dzieciom, a dzięki temu osiągnąć konkretny cel. Omówimy, dlaczego warto wspierać dobrą rywalizację i jak skupić się na indywidualnym wspieraniu każdego dziecka. Skupimy się na zabawach integrujących grupę, konstruowaniu gier planszowych, zabawie w teatr oraz na umiejętnym przekazywaniu informacji zwrotnej. Uczestnicy kursu przeanalizują to, kto jest ich uczniem i co charakteryzuje dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Pomówimy także o tym, czy pedagogika zabawy ma zastosowanie w nauczaniu języka angielskiego w przedszkolu i klasach 1-3 szkoły podstawowej i czy może dopomóc dziecku w czytaniu i pisaniu.

  Przebieg kursu online:

  • Co to jest pedagogika zabawy – cechy, funkcje, zasady, rodzaje i efekty pedagogiki zabawy.
  • Kto jest moim uczniem – charakterystyka dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym ze względu na ich możliwości oraz mocne i słabe strony w danych grupach wiekowych. Wprowadzanie i zrozumienie „dobrej rywalizacji”.
  • Propozycje atrakcyjnych i angażujących zabaw i projektów.

  Na szkolenie składa się część teoretyczna, dyskusja oraz wzajemna wymiana doświadczeń. Kurs to także część warsztatowa.

  Uczestnik szkolenia otrzymuje:

  • zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.),

  Katarzyna Dołhun – Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Szkoły Wyższej im. Bogdana Jańskiego w Warszawie. Lektor języka angielskiego oraz języka niemieckiego. Nauczyciel wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego. Certyfikowany nauczyciel pedagogiki Marii Montessorii. Certyfikowany nauczyciel nauczania dzieci języka angielskiego metodą Helen Doron. Edukator w Akademii Edukacji Bliżej Przedszkola. Prelegent i edukator w Edu Nation, Szkolna 24.PL, Discurso, WyEdukowani, LiveKid, Centrum Edukacyjno Szkoleniowo Terapeutyczne Pozytywka, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Cognitus. Wykłada metodykę nauczania w Krakowskim Instytucie Rozwoju Edukacji KIRE. Ukończyła kurs I i II stopnia prowadzony przez International Society for Emotional Intelligence z zakresu rozwoju inteligencji emocjonalnej. Ukończyła kurs Dziecięca Matematyka prof. Edyty Gruszczyk – Kolczyńskiej. Ukończyła kurs psychologicznych aspektów zarządzania motywacją w szkole językowej. Autorka i współautorka książek do nauczania języka angielskiego dla dzieci. Autorka tekstów piosenek angielskich dla dzieci. Autorka artykułów do magazynów dla nauczycieli i rodziców na temat wielojęzyczności, metodyki ogólnej oraz pracy z dziećmi z zastosowaniem wielorakich metod aktywizujących usprawniających proces uczenia się. Założycielka i autorka artykułów na blogu mamametodyk.pl. Pracuje z dziećmi najmłodszymi, starszymi oraz z młodzieżą od 2001 roku. Prowadzi szkolenia dla nauczycieli wychowania przedszkolnego, dla nauczycieli klas I-III, dla nauczycieli uczących nastolatki oraz dla lektorów języka angielskiego i niemieckiego.