Lekcja wychowawcza z elementami terapii zajęciowej – szkolenie on-line

Terminy zaplanowanych szkoleń:

 • 21 września 2021 r. (18:30 - 21:00) ZAPISZ SIĘ
 • 💰Cena – 159 zł

  ❗Sprawdź pełną ofertę szkoleń: https://cognitus.pl/szkolenia-on-line/– Przy zakupie trzech szkoleń z oferty obowiązuje zniżka 20 zł mniej od ceny każdego szkolenia.

  ❗Szkolenia odbywają się za pomocą platformy Zoom .Uprzejmie prosimy o pobranie bezpłatnej aplikacji zoom ze strony https://zoom.us/ oraz o zalogowanie się poprzez e-mail i zapamiętanie hasła. W dniu szkolenia otrzymają Państwo e -mail z odpowiednim linkiem do szkolenia./Mail może być w spamie lub w powiadomieniach/. Na kilka minut przed szkoleniem proszę „wejść” w link. Zostaną Państwo przekierowani na szkolenie.

  Terapia zajęciowa, czyli klamra spinająca, która rehabilituje, usprawnia i uspołecznia. Warsztat przewidziany jest dla nauczycieli wszystkich etapów edukacyjnych.

  Na warsztatach dowiesz się:

  1. Które z elementów terapii zajęciowej można wykorzystać na lekcji wychowawczej?
  2. Poznasz przykładowe ćwiczenia, które będziesz mógł/mogła zastosować na zajęciach wychowawczych.
  3. Otrzymasz materiały w postaci WAKELETA, czyli wirtualnej tablicy.
  4. Wzbogacisz lekcje o materiały Treningu Umiejętności Społecznych.

  Program:

  1. Terapia zajęciowa, czyli co? Metoda i zastosowanie.
  2. Terapia zajęciowa w praktyce… również w sali szkolnej.
  3. Gdzie szukać materiałów a może sam/sama je stworzysz?
  4. Porozmawiajmy: da się czy nie?

  Po części szkoleniowej Prowadząca zaprasza do dyskusji i zadawania pytań.

  Dzięki udziałowi w tych warsztatach będziesz potrafił/potrafiła zastosować elementy ćwiczeń socjoterapeutycznych i autoterapeutycznych na swoich zajęciach. Poznane wiadomości mogą pomóc zwłaszcza w pracy z uczniami z trudnościami edukacyjnymi i opiniami Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej. Warsztat przewidziany jest dla nauczycieli wszystkich etapów edukacyjnych.

  Uczestnik szkolenia otrzymuje:

  • zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.),

  Prowadząca – Barbara Chyłka – była nauczycielka gimnazjum, liceum i przez krótki czas przedszkola, gdzie uczyła religii, języka niemieckiego oraz historii. Wieloletnia opiekunka Samorządu Uczniowskiego, wolontariatu oraz wychowawczyni. Była dyrektorka szkoły podstawowej w nowej odsłonie. Autorka programów nauczania z języka niemieckiego; innowacji pedagogicznych z edukacji globalnej oraz języka niemieckiego i historii; artykułów z zakresu nauczanych przedmiotów. Prelegentka na wielu edukacyjnych konferencjach. Obecnie trenerka, edukatorka prowadząca liczne formy doskonalenia nauczycieli; członkini grupy Superbelfrzy RP; prezeska opolskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego; doradczyni ds. języka niemieckiego oraz dwujęzyczności w Domu Współpracy–Polsko Niemieckiej w Opolu; na co dzień koordynatorka wolontariatu i fundraiserka w Stowarzyszeniu Hospicjum Opolskie.