Szkolenie koncentruje się na planowaniu przyszłości finansowej i podejmowaniu świadomych decyzji dotyczących oszczędzania, inwestowania i ubezpieczeń.
Podczas zajęć Uczestnicy:
- dowiedzą się, czym różni się oszczędzanie od inwestowania,
- nauczą się planować budżet długoterminowy i budować portfel inwestycyjny,
- zrozumieją różnice między ubezpieczeniem na życie a ubezpieczeniem na dożycie.
Profil odbiorców: uczniowie szkół ponadpodstawowych, nauczyciele przedmiotu "Podstawy przedsiębiorczości"
Cena 229 zł
Sprawdź terminy poniżej
Korzyści z udziału w szkoleniu
Nasze codzienne funkcjonowanie wymaga korzystania z produktów i usług finansowych. Musimy pożyczać pieniądze na większe zakupy, oszczędzać nadwyżki na przyszłość lub „czarną godzinę” oraz ubezpieczać nasze życie i mienie przed skutkami nieplanowanych zdarzeń.
- Nauczyciele i uczniowie uczestniczący w zajęciach będą mieli okazję zapoznać się katalogiem najważniejszych produktów i usług finansowych wykorzystywanych przez konsumentów: kredyty i pożyczki, karty płatnicze i kredytowe, rachunki bankowe, ubezpieczenia oraz produkty oszczędnościowe i inwestycyjne, takie jak lokaty, obligacje czy akcje przedsiębiorstw.
- W trakcie wykładu poruszane będą nie tylko zagadnienia z obszaru odpowiedzialnego zadłużania się, ale również aktywnego zarządzania oszczędnościami i inwestycjami – planowanie w perspektywie długookresowej (np. emerytalnej oraz zabezpieczenia finansowego).
Podstawą szkolenia będzie udostępniona po wykładzie prezentacja oraz lista przydatnych lektur. Nauczyciele z powodzeniem będą mogli wykorzystać realizowane ćwiczenia praktyczne w trakcie swoich zajęć.
Terminy zaplanowanych szkoleń:
❗Sprawdź pełną ofertę szkoleń: https://cognitus.pl/szkolenia-on-line/– Przy zakupie trzech szkoleń z oferty obowiązuje zniżka 20 zł mniej od ceny każdego szkolenia.
❗Szkolenia odbywają się za pomocą platformy Zoom.
Uczestnik otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.).
Prowadzący: dr Łukasz Gębski jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie wykłada przedmioty finansowe – w tym Finanse Osobiste. Dr Gebski wypracuje również jako wykładowca z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie.