Jak uczyć dzieci granic? Norma rozwojowa vs. spektrum autyzmu – szkolenie on-line

Brak zaplanowanych szkoleń
💰Cena 169 zł

Odbiorcy: Szkolenie dedykowane jest specjalistom pracującym z dziećmi oraz rodzicom.

Opis: W dzisiejszych czasach nie trudno o dostęp do treści wzmacniających stereotypy czy wprowadzających mętlik w zakresie zdrowych granic, szczególnie niezrozumiałych dla dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu. Dla każdego dziecka istotne jest bezpieczne poznawanie świata oraz wchodzenie w zdrowe przekonania dotyczące relacji międzyludzkich i intymności. W związku z czym podczas spotkania zaczniemy od podstaw, czyli rozwoju psychicznego, pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym w normie rozwojowej oraz spektrum autyzmu.

Celem szkolenia jest zdobycie umiejętności, narzędzi oraz inspiracji do pracy z dziećmi nad rozumieniem pojęcia granic cielesnych i komunikowaniu o nich, szacunku do własnego ciała oraz intymnej przestrzeni własnej czy innych osób. Umiejętność określenia w rozwoju dziecka co stanowi normę, a stanowi problem wart interwencji.

Korzyści:  Dostęp do rzetelnej wiedzy na temat rozwoju psychoseksualnego oraz narzędzi do komunikowania się z dzieckiem na ten temat. Odpowiedzi na najtrudniejsze pytania: jak nazywać miejsca intymne? jak o nich rozmawiać? co jest normalne, a co powinno mnie niepokoić?

Program szkolenia:

  1. Rozwój psychoseksualny dziecka w normie rozwojowej oraz ze spektrum autyzmu.
  2. Co dziecko powinno wiedzieć o budowie ciała, rodzicielstwie, granicach intymności cielesnej, dojrzewaniu.
  3. Edukacja w codziennym życiu.
  4. Ochrona własnego ciała i prywatności, nauka rozumienia granic oraz komunikowania o nich.
  5. Postawy rodzicielskie.
  6. Zachowania autostymulacyjne.
  7. Wpływ relacji rodzinnych na rozwój dziecka.
  8. Tworzenie materiałów edukacyjnych.
  9. Zabawy i formy eksploracji świata jak je rozumieć: norma vs zaburzenie.
  10. Studium przypadku.

Materiały szkoleniowe: Uczestnicy otrzymują materiały szkoleniowe. Podczas szkolenia przedstawiona zostanie autorska metoda „Pokaż Naucz Pokaż” – nauki granic cielesnych.

❗Sprawdź pełną ofertę szkoleń: https://cognitus.pl/szkolenia-on-line/– Przy zakupie trzech szkoleń z oferty obowiązuje zniżka 20 zł mniej od ceny każdego szkolenia.

❗Szkolenia odbywają się za pomocą platformy Zoom.

📃Uczestnik otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.).

Prowadząca: Paulina Natalia Podrez – psycholog, psychoterapeuta, seksuolog, członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej. Od lat prowadzi konsultacje rodzicielskie z zakresu edukacji seksualnej oraz nauki granic cielesnych, a także warsztaty dla rodziców i specjalistów. Pracując przez lata z dziećmi w formie indywidualnej, grupowej w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym w normie rozwojowej oraz ze spektrum autyzmu, opracowała skuteczne metody pracy w zakresie nauki granic cielesnych. W swojej praktyce gabinetowej z osobami dorosłymi jako seksuolog, dostrzega istotę wczesnych doświadczeń, budowania się przekonań, emocjonalnego stosunku do własnego ciała oraz ich wpływu na dorosłe funkcjonowanie i relacje.