Brak zaplanowanych szkoleń
💰Cena – 159 zł
Odbiorcy: Warsztat skierowany jest do nauczycieli każdego etapu edukacyjnego.
Opis: Edukacja globalna to nauka postaw prospołecznych i branie odpowiedzialności za otaczający nas świat. To krytyczne spojrzenie na rzeczywistość i stawianie pytań do niej. To kształtowanie postawy angażującej a odrzucanie obojętności.
Cele szkolenia:
- Czym jest edukacja globalna?
- Co mają wspólnego Cele Zrównoważonego Rozwoju ze szkołą?
- Gdzie szukać inspiracji i wsparcia w globalnych działaniach?
- Jak zaplanować działania projektowe w szkole tak, by zaangażować klasę, szkołę i środowisko lokalne?
Program szkolenia:
- Lokalnie czy globalnie, czyli co w trawie piszczy…
- Siła edukacji globalnej w ławie szkolnej.
- Zainspiruj się nauczycielu/nauczycielko – przykłady dobrych praktyk.
- Przykładowe działanie, czyli globalny padlet.
Korzyści:
- Po części szkoleniowej – dyskusja. Dzięki udziałowi w warsztatach nauczysz się jak w praktyce szkolnej zastosować edukację globalną. Nie martw się zaczniemy od podstaw….Poznasz przykładowe materiały zebrane w postaci PADLETU, czyli wirtualnej tablicy.
- Uwaga mała niespodzianka, prowadząca pokaże innowację pedagogiczną z zakresu edukacji globalnej oraz liczne inicjatywy, które zostały już w szkole przetestowane.
Sprawdź pełną ofertę szkoleń: https://cognitus.pl/szkolenia-on-line/– Przy zakupie trzech szkoleń z oferty obowiązuje zniżka 20 zł mniej od ceny każdego szkolenia.
Prowadząca – Barbara Chyłka – była nauczycielka gimnazjum, liceum i przez krótki czas przedszkola, gdzie uczyła religii, języka niemieckiego oraz historii. Wieloletnia opiekunka Samorządu Uczniowskiego, wolontariatu oraz wychowawczyni. Była dyrektorka szkoły podstawowej w nowej odsłonie. Autorka programów nauczania z języka niemieckiego; innowacji pedagogicznych z edukacji globalnej oraz języka niemieckiego i historii; artykułów z zakresu nauczanych przedmiotów. Prelegentka na wielu edukacyjnych konferencjach. Obecnie trenerka, edukatorka prowadząca liczne formy doskonalenia nauczycieli; członkini grupy Superbelfrzy RP; prezeska opolskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego; doradczyni ds. języka niemieckiego oraz dwujęzyczności w Domu Współpracy–Polsko Niemieckiej w Opolu; na co dzień koordynatorka wolontariatu i fundraiserka w Stowarzyszeniu Hospicjum Opolskie.