Edukacja Globalna w szkole – obowiązek czy fanaberia? – szkolenie on-line

Brak zaplanowanych szkoleń

💰Cena – 159 zł

Odbiorcy: Warsztat skierowany jest do nauczycieli każdego etapu edukacyjnego. 

Opis: Edukacja globalna to nauka postaw prospołecznych i branie odpowiedzialności za otaczający nas świat. To krytyczne spojrzenie na rzeczywistość i stawianie pytań do niej. To kształtowanie postawy angażującej a odrzucanie obojętności.

Cele szkolenia:

  • Czym jest edukacja globalna?
  • Co mają wspólnego Cele Zrównoważonego Rozwoju ze szkołą?
  • Gdzie szukać inspiracji i wsparcia w globalnych działaniach?
  • Jak zaplanować działania projektowe w szkole tak, by zaangażować klasę, szkołę i środowisko lokalne?

Program szkolenia:

  1. Lokalnie czy globalnie, czyli co w trawie piszczy…
  2. Siła edukacji globalnej w ławie szkolnej.
  3. Zainspiruj się nauczycielu/nauczycielko – przykłady dobrych praktyk.
  4. Przykładowe działanie, czyli globalny padlet.

Korzyści:

  • Po części szkoleniowej – dyskusja. Dzięki udziałowi w warsztatach nauczysz się jak w praktyce szkolnej zastosować edukację globalną. Nie martw się zaczniemy od podstaw….Poznasz przykładowe materiały zebrane w postaci PADLETU, czyli wirtualnej tablicy.
  • Uwaga mała niespodzianka, prowadząca pokaże innowację pedagogiczną z zakresu edukacji globalnej oraz liczne inicjatywy, które zostały już w szkole przetestowane.

❗Sprawdź pełną ofertę szkoleń: https://cognitus.pl/szkolenia-on-line/– Przy zakupie trzech szkoleń z oferty obowiązuje zniżka 20 zł mniej od ceny każdego szkolenia.

❗Szkolenia odbywają się za pomocą platformy Zoom.

📃Uczestnik otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.).

Prowadząca – Barbara Chyłka – była nauczycielka gimnazjum, liceum i przez krótki czas przedszkola, gdzie uczyła religii, języka niemieckiego oraz historii. Wieloletnia opiekunka Samorządu Uczniowskiego, wolontariatu oraz wychowawczyni. Była dyrektorka szkoły podstawowej w nowej odsłonie. Autorka programów nauczania z języka niemieckiego; innowacji pedagogicznych z edukacji globalnej oraz języka niemieckiego i historii; artykułów z zakresu nauczanych przedmiotów. Prelegentka na wielu edukacyjnych konferencjach. Obecnie trenerka, edukatorka prowadząca liczne formy doskonalenia nauczycieli; członkini grupy Superbelfrzy RP; prezeska opolskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego; doradczyni ds. języka niemieckiego oraz dwujęzyczności w Domu Współpracy–Polsko Niemieckiej w Opolu; na co dzień koordynatorka wolontariatu i fundraiserka w Stowarzyszeniu Hospicjum Opolskie.