Edukacja Globalna w szkole – obowiązek czy fanaberia? – szkolenie on-line

Terminy zaplanowanych szkoleń:

 • 23 września 2021 r. (18:30 - 21:00) ZAPISZ SIĘ
 • 💰Cena – 159 zł

  ❗Sprawdź pełną ofertę szkoleń: https://cognitus.pl/szkolenia-on-line/– Przy zakupie trzech szkoleń z oferty obowiązuje zniżka 20 zł mniej od ceny każdego szkolenia.

  ❗Szkolenia odbywają się za pomocą platformy Zoom .Uprzejmie prosimy o pobranie bezpłatnej aplikacji zoom ze strony https://zoom.us/ oraz o zalogowanie się poprzez e-mail i zapamiętanie hasła. W dniu szkolenia otrzymają Państwo e -mail z odpowiednim linkiem do szkolenia./Mail może być w spamie lub w powiadomieniach/. Na kilka minut przed szkoleniem proszę „wejść” w link. Zostaną Państwo przekierowani na szkolenie.

  Edukacja globalna to nauka postaw prospołecznych i branie odpowiedzialności za otaczający nas świat. To krytyczne spojrzenie na rzeczywistość i stawianie pytań do niej. To kształtowanie postawy angażującej a odrzucanie obojętności.

  Warsztat skierowany jest do nauczycieli każdego etapu edukacyjnego. 

  Na warsztatach dowiesz się:

  • Czym jest edukacja globalna?
  • Co mają wspólnego Cele Zrównoważonego Rozwoju ze szkołą?
  • Gdzie szukać inspiracji i wsparcia w globalnych działaniach?
  • Jak zaplanować działania projektowe w szkole tak, by zaangażować klasę, szkołę i środowisko lokalne?

  Program:

  1. Lokalnie czy globalnie, czyli co w trawie piszczy…
  2. Siła edukacji globalnej w ławie szkolnej.
  3. Zainspiruj się nauczycielu/nauczycielko – przykłady dobrych praktyk.
  4. Przykładowe działanie, czyli globalny padlet.

  Po części szkoleniowej – dyskusja. Dzięki udziałowi w warsztatach nauczysz się jak w praktyce szkolnej zastosować edukację globalną. Nie martw się zaczniemy od podstaw….Poznasz przykładowe materiały zebrane w postaci PADLETU, czyli wirtualnej tablicy.

  Uwaga mała niespodzianka, prowadząca pokaże innowację pedagogiczną z zakresu edukacji globalnej oraz liczne inicjatywy, które zostały już w szkole przetestowane.

  Uczestnik szkolenia otrzymuje:

  • zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.),

  Prowadząca – Barbara Chyłka – była nauczycielka gimnazjum, liceum i przez krótki czas przedszkola, gdzie uczyła religii, języka niemieckiego oraz historii. Wieloletnia opiekunka Samorządu Uczniowskiego, wolontariatu oraz wychowawczyni. Była dyrektorka szkoły podstawowej w nowej odsłonie. Autorka programów nauczania z języka niemieckiego; innowacji pedagogicznych z edukacji globalnej oraz języka niemieckiego i historii; artykułów z zakresu nauczanych przedmiotów. Prelegentka na wielu edukacyjnych konferencjach. Obecnie trenerka, edukatorka prowadząca liczne formy doskonalenia nauczycieli; członkini grupy Superbelfrzy RP; prezeska opolskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego; doradczyni ds. języka niemieckiego oraz dwujęzyczności w Domu Współpracy–Polsko Niemieckiej w Opolu; na co dzień koordynatorka wolontariatu i fundraiserka w Stowarzyszeniu Hospicjum Opolskie.