Dzieci rozwiązują problemy – rozwijanie umiejętności myślenia krytycznego – szkolenie on-line

Terminy zaplanowanych szkoleń:
 • 17 lutego 2021 r. (18:00 - 21:00) ZAPISZ SIĘ
 • Cena: 200 zł

  ❗Szkolenia odbywają się za pomocą platformy Zoom .Uprzejmie prosimy o pobranie bezpłatnej aplikacji zoom ze strony https://zoom.us/ oraz o zalogowanie się poprzez e-mail i zapamiętanie hasła. W dniu szkolenia otrzymają Państwo e -mail z odpowiednim linkiem do szkolenia./Mail może być w spamie lub w powiadomieniach/. Na kilka minut przed szkoleniem proszę „wejść” w link. Zostaną Państwo przekierowani na szkolenie.

  ❗Sprawdź pełną ofertę szkoleń: https://cognitus.pl/szkolenia-on-line/– Przy zakupie trzech szkoleń z oferty obowiązuje zniżka 20 zł mniej od ceny każdego szkolenia.

  Dla kogo? Adresatami kursu są nauczyciele wychowania przedszkolnego, nauczyciele, którzy nauczają w klasach 1-3 szkoły podstawowej oraz wszystkie osoby pracujące z najmłodszymi dziećmi.

  Czego się nauczę? Kurs przygotowuje nauczycieli do zarządzania grupą przedszkolną/klasą. Uczestnicy kursu skonfrontują się z typowymi problemami wychowawczymi, które występują w tej grupie wiekowej i oddadzą możliwość działania dzieciom. Uczestnicy kursu dowiedzą się, w jaki sposób nie dawać dzieciom gotowych rozwiązań i pozwolić im samodzielnie rozwiązywać problemy, czyli poszukiwać najlepszych rozwiązań.

  • Co sprawia największy problem w zarządzaniu grupą przedszkolną? W jaki sposób nauczyciel przeszkadza dzieciom w działaniu.
  • Typowe sposoby rozwiązywania problemów i reagowania na sytuacje trudne w grupie.
  • Co to jest myślenie krytyczne. Jak rozwijać je u dzieci? W jaki sposób usprawniać samodzielne myślenie? Co można zrobić z opowiadaniem, sytuacją, pacynkami i wielką kostką – sześcianem?
  • Narzędzia do myślenia krytycznego – czyli na czym pracują dzieci?
  • Czy nagrody i tablice motywacyjne są naprawdę potrzebne?
  • Kto ma prawo oceniać dziecko i za co? Moc informacji zwrotnej, którą od innych otrzymuje najmłodszy uczeń.

  Uczestnik szkolenia otrzymuje:

  • zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.),

  Katarzyna Dołhun – Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Szkoły Wyższej im. Bogdana Jańskiego w Warszawie. Lektor języka angielskiego oraz języka niemieckiego. Nauczyciel wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego. Certyfikowany nauczyciel pedagogiki Marii Montessorii. Certyfikowany nauczyciel nauczania dzieci języka angielskiego metodą Helen Doron. Edukator w Akademii Edukacji Bliżej Przedszkola. Prelegent i edukator w Edu Nation, Szkolna 24.PL, Discurso, WyEdukowani, LiveKid, Centrum Edukacyjno Szkoleniowo Terapeutyczne Pozytywka, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Cognitus. Wykłada metodykę nauczania w Krakowskim Instytucie Rozwoju Edukacji KIRE. Ukończyła kurs I i II stopnia prowadzony przez International Society for Emotional Intelligence z zakresu rozwoju inteligencji emocjonalnej. Ukończyła kurs Dziecięca Matematyka prof. Edyty Gruszczyk – Kolczyńskiej. Ukończyła kurs psychologicznych aspektów zarządzania motywacją w szkole językowej. Autorka i współautorka książek do nauczania języka angielskiego dla dzieci. Autorka tekstów piosenek angielskich dla dzieci. Autorka artykułów do magazynów dla nauczycieli i rodziców na temat wielojęzyczności, metodyki ogólnej oraz pracy z dziećmi z zastosowaniem wielorakich metod aktywizujących usprawniających proces uczenia się. Założycielka i autorka artykułów na blogu mamametodyk.pl. Pracuje z dziećmi najmłodszymi, starszymi oraz z młodzieżą od 2001 roku. Prowadzi szkolenia dla nauczycieli wychowania przedszkolnego, dla nauczycieli klas I-III, dla nauczycieli uczących nastolatki oraz dla lektorów języka angielskiego i niemieckiego.