Dojrzałość emocjonalna i społeczna dzieci. Rozwój inteligencji emocjonalnej – szkolenie on-line

Terminy zaplanowanych szkoleń:
 • 1 lutego 2021 r. (18:00 - 21:00) ZAPISZ SIĘ
 •  
  Cena: 200 zł

  ❗Szkolenia odbywają się za pomocą platformy Zoom .Uprzejmie prosimy o pobranie bezpłatnej aplikacji zoom ze strony https://zoom.us/ oraz o zalogowanie się poprzez e-mail i zapamiętanie hasła. W dniu szkolenia otrzymają Państwo e -mail z odpowiednim linkiem do szkolenia./Mail może być w spamie lub w powiadomieniach/. Na kilka minut przed szkoleniem proszę „wejść” w link. Zostaną Państwo przekierowani na szkolenie.

  ❗Sprawdź pełną ofertę szkoleń: https://cognitus.pl/szkolenia-on-line/– Przy zakupie trzech szkoleń z oferty obowiązuje zniżka 20 zł mniej od ceny każdego szkolenia.

  Adresaci: nauczyciele wychowania przedszkolnego oraz nauczyciele uczący w klasach 1-3, osoby pracujące z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym.

  Cele szkolenia:

  Osoby uczestniczące w szkoleniu zapoznają się z poniższymi zagadnieniami:

  – co to jest inteligencja emocjonalna

  – jak dziecko wyraża swoje emocje i dlaczego są one potrzebne

  – co powoduje frustrację u dziecka w wieku przedszkolnym

  – co kryje się za samotnością, izolowaniem się, agresją, zachowaniami, które powodują, że dziecko nadmiernie zwraca na siebie uwagę

  – dlaczego dzieci bywają wycofane i nieśmiałe

  – przedszkolak, który kłamie

  – jak zarządzać emocjami przedszkolaka – jak reagować

  Osoby uczestniczące w szkoleniu nauczą się praktycznie używać narzędzi do pracy z dziećmi:

  – karty obrazkowe emocje – rozmowa, aktywne słuchanie, analiza

  – efektywny 'storytelling'

  – gry planszowe, które pomogą zrozumieć emocje innych ludzi

  Przebieg szkolenia:

  – część teoretyczna, dyskusja, wymiana doświadczeń uczestników, konkretne propozycje zabaw z dziećmi, wybrane bajki, opowiadania, czyli efektywny storytelling pomagający zrozumieć dziecku emocje swoje i innych osób, przykłady i tworzenie w grupach gier planszowych, które można wykorzystać podczas zajęć z dziećmi.

  Uczestnik szkolenia otrzymuje:

  • zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.),

  Katarzyna Dołhun – Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Szkoły Wyższej im. Bogdana Jańskiego w Warszawie. Lektor języka angielskiego oraz języka niemieckiego. Nauczyciel wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego. Certyfikowany nauczyciel pedagogiki Marii Montessorii. Certyfikowany nauczyciel nauczania dzieci języka angielskiego metodą Helen Doron. Edukator w Akademii Edukacji Bliżej Przedszkola. Prelegent i edukator w Edu Nation, Szkolna 24.PL, Discurso, WyEdukowani, LiveKid, Centrum Edukacyjno Szkoleniowo Terapeutyczne Pozytywka, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Cognitus. Wykłada metodykę nauczania w Krakowskim Instytucie Rozwoju Edukacji KIRE. Ukończyła kurs I i II stopnia prowadzony przez International Society for Emotional Intelligence z zakresu rozwoju inteligencji emocjonalnej. Ukończyła kurs Dziecięca Matematyka prof. Edyty Gruszczyk – Kolczyńskiej. Ukończyła kurs psychologicznych aspektów zarządzania motywacją w szkole językowej. Autorka i współautorka książek do nauczania języka angielskiego dla dzieci. Autorka tekstów piosenek angielskich dla dzieci. Autorka artykułów do magazynów dla nauczycieli i rodziców na temat wielojęzyczności, metodyki ogólnej oraz pracy z dziećmi z zastosowaniem wielorakich metod aktywizujących usprawniających proces uczenia się. Założycielka i autorka artykułów na blogu mamametodyk.pl. Pracuje z dziećmi najmłodszymi, starszymi oraz z młodzieżą od 2001 roku. Prowadzi szkolenia dla nauczycieli wychowania przedszkolnego, dla nauczycieli klas I-III, dla nauczycieli uczących nastolatki oraz dla lektorów języka angielskiego i niemieckiego.