Dogoterapia jako terapia wspomagająca oraz pomysł na zajęcia edukacyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym – szkolenie on-line

Brak zaplanowanych szkoleń

💰Cena 149 zł

❗Sprawdź pełną ofertę szkoleń: https://cognitus.pl/szkolenia-on-line/– Przy zakupie trzech szkoleń z oferty obowiązuje zniżka 20 zł mniej od ceny każdego szkolenia.

❗Szkolenia odbywają się za pomocą platformy Zoom .Uprzejmie prosimy o pobranie bezpłatnej aplikacji zoom ze strony https://zoom.us/ oraz o zalogowanie się poprzez e-mail i zapamiętanie hasła. W dniu szkolenia otrzymają Państwo e -mail z odpowiednim linkiem do szkolenia./Mail może być w spamie lub w powiadomieniach/. Na kilka minut przed szkoleniem proszę „wejść” w link. Zostaną Państwo przekierowani na szkolenie.

Szkolenie jest skierowane dla nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych, terapeutów, logopedów, fizjoterapeutów, oligofrenopedagogów oraz wszystkich osób zainteresowanych kynoterapią.

Pies towarzyszy nam od zawsze. Okazuje się, że ma on niesamowity wpływ na nasz rozwój fizyczny, psychiczny, poznawczy i społeczny, zwłaszcza dotyczy to dzieci. Wykorzystanie psa podczas terapii odnosi niesamowite pozytywne skutki. Jednakże również świetnie sprawdza się podczas zajęć edukacyjnych, jako pomocnik oraz urozmaicenie lekcji. Ponad to uczy cierpliwości, wzajemnego szacunku oraz niejednokrotnie przełamuje barierę strachu i otwiera na świat. Podczas szkolenia dowiedzą się Państwo, jak wygląda terapia z psem dla dzieci z różnymi niepełnosprawnościami, a także jak wraz z psem przeprowadzić ciekawe zajęcia edukacyjne. Szkolenie będzie wzbogacone o liczne zdjęcia i filmy z pracy z psem. Każdy z uczestników szkolenia otrzyma materiały edukacyjne.

Program:
1. historia dogoterapii w Polsce i na świecie.
2. działy i założenia terapii z psem.
3. omówienie korzyści z terapii; przeciwwskazania do jej prowadzenia; warunki w jakich powinna się ona odbywać.
4. wyszkolenie psa na certyfikowanego terapeutę i czy każdy pies może wykonywać tego typu pracę.
Po szkoleniu każdy z uczestników wzbogaci się o rzetelną wiedzę dotyczącą kynoterapii oraz pozna praktyczne metody pracy z psem podczas zajęć z dziećmi. Zostanie zainspirowany, aby rozpocząć szkolenie i zostać dogoterapeutą.
.

Uczestnik szkolenia otrzymuje:

  • zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.),

Prowadząca: Hanna Ciengiel: Absolwentka Akademii Medycznej we Wrocławiu na kierunku ratownictwo medyczne oraz AWF we Wrocławiu na kierunku wychowanie fizyczne. Ukończyła studia podyplomowe na kierunku oligofrenopedagogika oraz terapia osób z autyzmem. Jest instruktorem pływania, jogi dla dzieci oraz jogi rodzinnej. Jest też felinoterapeutą i dogoterapeutą. Ukończyła liczne kursy m.in. terapia ręki, metoda ruchu rozwijającego wg W. Sherborne, gimnastyka korekcyjna. Od 5 lat pracuje w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie. Współpracuje tez z licznymi przedszkolami.