Agresja małego dziecka – jak dbać o siebie i dziecko? – szkolenie on-line

Terminy zaplanowanych szkoleń:

 • 1 października 2021 r. (17:00 - 20:00)
 • 💰Cena – 159 zł

  ❗Sprawdź pełną ofertę szkoleń: https://cognitus.pl/szkolenia-on-line/– Przy zakupie trzech szkoleń z oferty obowiązuje zniżka 20 zł mniej od ceny każdego szkolenia.

  ❗Szkolenia odbywają się za pomocą platformy Zoom .Uprzejmie prosimy o pobranie bezpłatnej aplikacji zoom ze strony https://zoom.us/ oraz o zalogowanie się poprzez e-mail i zapamiętanie hasła. W dniu szkolenia otrzymają Państwo e -mail z odpowiednim linkiem do szkolenia./Mail może być w spamie lub w powiadomieniach/. Na kilka minut przed szkoleniem proszę „wejść” w link. Zostaną Państwo przekierowani na szkolenie.

  Warsztat dla nauczycieli żłobków, przedszkoli, szkół, dla opiekunów dzieci.

  Płacz, kopanie, gryzienie, plucie, bicie i inne objawy silnych emocji bywają wyczerpujące dla dziecka oraz wspierającego je dorosłego. Rodzi się pytanie o przyczyny oraz sposoby wspierania siebie i dziecka podczas tych trudnych chwil. Budzi się także nadzieja na to, że dziecko z tego wyrośnie, choć często nie jesteśmy pewni czy to nastąpi. Szkolenie pozwoli zrozumieć przyczyny agresji u dzieci, zobaczyć możliwe strategie wsparcia a także odpowie na pytanie „czy to na pewno minie?” oraz „czy zawsze mija?”

  Program:
  Część I – zebranie od uczestników ich doświadczeń w zakresie pracy z dziećmi agresywnymi. Część II – omówienie przypadków z życia „case study”, doprecyzowanie terminologii.
  Część III – zaprezentowanie sposobów regulacji emocji dziecka, omówienie cyklu kortyzolowego, jego wpływu na zachowanie oraz sposobu na wykorzystanie wiedzy o nim i Teorii Polivagalnej w wspieraniu agresywnego dziecka.
  Część IV – dorosły w relacji i reakcji na agresję dziecka, strategie wspierania siebie.
  Część V – podsumowanie.

  Uczestnicy nabędą praktycznej, sprawdzonej wiedzy dotyczącej regulacji silnych emocji dziecka i własnych, zbudują możliwe w ich sytuacji praktyczne strategie wspierające obie strony.

  Joanna Serwińska – pedagog specjalny, terapeutka neurorozwojowa, terapeutka TSR, INPP, MNRI w trakcie certyfikacji w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt. Autorka polisensorycznego programu terapeutycznego „SensoPaka”. Publikuje na łamach Newseek Psychologia, Kosmos dla Dorosłych, Charaktery oraz w branżowych pismach związanych z terapią osób z wyzwaniami rozwojowymi. Współpracuje z Akademią Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Na co dzień w ramach prywatnej praktyki prowadzi terapie dzieci z niedojrzałością neurorozwojową oraz terapie rodzin w paradygmacie więzi, szkoli specjalistów oraz rodziców, w szkole podstawowej prowadzi zajęcia rewalidacyjne.