Ruch i działanie – najlepsze na mowy wspomaganie! Autorski program logopedyczny do pracy z dzieckiem opóźnionym psychoruchowo – szkolenie on-line

Terminy zaplanowanych szkoleń:
 • 18 lipca 2020 r. (09:00 - 13:00) ZAPISZ SIĘ
 • Cena: 199 zł
   
  ❗Sprawdź pełną ofertę szkoleń: https://cognitus.pl/szkolenia-on-line/– Przy zakupie trzech szkoleń z oferty obowiązuje zniżka 20 zł mniej od ceny każdego szkolenia.

  ❗Szkolenia odbywają się za pomocą platformy Zoom .Uprzejmie prosimy o pobranie bezpłatnej aplikacji zoom ze strony https://zoom.us/ oraz o zalogowanie się poprzez e-mail i zapamiętanie hasła. W dniu szkolenia otrzymają Państwo e -mail z odpowiednim linkiem do szkolenia./Mail może być w spamie lub w powiadomieniach/. Na kilka minut przed szkoleniem proszę „wejść” w link. Zostaną Państwo przekierowani na szkolenie.

  Program:

  1. Dlaczego dziecko prezentuje opóźniony rozwój komunikacji? Podejście diagnostyczne. Kroki diagnozy gabinetowej krok po kroku:
  – percepcja słuchowa,
  – percepcja wzrokowa,
  – koordynacja,
  – napięcie mięśniowe i sprawność motoryczna,
  – napięcie mięśniowe i sprawność narządów artykulacyjnych.
  Autorskie arkusze diagnostyczne do wykorzystania w praktyce!
  2. Praca zespołowa w kontekście wsparcia funkcjonowania dziecka – kto tworzy zespół i jak zorganizować współpracę?
  3. Program pracy z dzieckiem rozłożony na sfery:
  – percepcji wzrokowej: ruchy gałek ocznych, koordynacja okoruchowa, widzenie obuoczne, konwergencja i akomodacja, obwód widzenia, wrażliwośc na kontrast, różnicowanie wzrokowe.
  – percepcji słuchowej: dyskryminacji słuchowej, różnicowania słuchowego, identyfikacji słuchowej, analizy i syntezy słuchowej, rozumienie.
  – koordynacja ciała: integrowanie stronności ciała, stabilizacja centralna, postawa ciała, ćwiczenia równoważne, koordynacja słuchowo-wzrokowa.
  – wsparcie proprioceptywane,
  – ćwiczenia ruchów i zabaw precyzyjnych,
  – ćwiczenia motoryki artykulacyjnej w aspekcie funkcjonowania całościowego.
  4. Kontrola postępów poetapowych – wskazówki i wytyczne.

  Szkolenie jest autorskim programem do wykorzystania w praktyce przez logopedów, terapeutów, rodziców, którzy szukają możliwości wsparcia dzieci z różnymi opóźnieniami.
  Praca nastawiona jest na działanie, ruch, stymulację mowy i całego ciała! Stanowi wspaniałe przygotowanie do podjęcia nauki czytania i pisania.

  Podczas kursu otrzymacie Państwo gotowe arkusze i zestawy ćwiczeń do pracy z pacjentem!

  Uczestnik szkolenia otrzymuje:

  • zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.),
  • Uczestnik poza materiałami i Zaświadczeniem, otrzyma dostęp do filmu instruktażowego.

  Prowadząca –  mgr Aleksandra Kaczyńska – więcej informacji o prowadzącej: https://cognitus.pl/o-nas/zespol/