Opis: Dysfunkcje w stawie skroniowo-żuchwowym są przyczyną wielu trudnych i niespecyficznych dolegliwości. Bardzo często przyczynami dysfunkcji są zaburzenia czynnościowe lub wady zgryzu. W pracy logopedy ważne jest, aby przynajmniej w sposób przesiewowy móc ocenić pracę stawu skroniowo-żuchwowego oraz wdrożyć ćwiczenia, które poprawią przede wszystkim jakość życia pacjenta.
Program szkolenia:
- Budowa stawu skroniowo-żuchwowego.
- Istotne mięśnie wpływające na pracę stawu.
- Testy przesiewowe do badania staw.
- Ćwiczenia wg koncepcji PNF i R.Horst.
Sprawdź pełną ofertę szkoleń: https://cognitus.pl/szkolenia-on-line/– Przy zakupie trzech szkoleń z oferty obowiązuje zniżka 20 zł mniej od ceny każdego szkolenia.
Prowadząca: Tatiana Lewicka – specjalista neurologopeda. Od wielu lat zajmuje się problematyką schorzeń układu nerwowego oraz konsekwencjami jego uszkodzenia. Główny kierunek zainteresowań obejmuje dysfagię neurogenną, czyli zaburzenia połykania. Pracuje w Oddziale Udarowym oraz Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej, opiekuje się pacjentami z zaburzeniami mowy i komunikowania się, które są wynikiem udaru, choroby Parkinsona, choroby Alzheimera i innych schorzeń układu nerwowego. Ponadto interesuje się szeroko pojętymi zaburzeniami odżywiania – ukończyła studia podyplomowe na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie z zakresu leczenia żywieniowego i opieki metabolicznej (studia pod patronatem POLSPEN). Prowadzi zajęcia ze studentami neurobiologii, neurologopedii, medycyny oraz zajęcia w ramach specjalizacji z zakresu neurologopedii. Autorka i współautorka wielu publikacji z zakresu neurologopedii, pomocy dydaktycznych dla osób dorosłych z zaburzeniami funkcji poznawczych i komunikowania się. Bierze czynny udział w wielu konferencjach oraz prowadzi warsztaty dla logopedów i neurologopedów.