Podstawy logopedii dla fizjoterapeutów – podejście praktyczne – szkolenie on-line

Brak zaplanowanych szkoleń

💰Cena – 149 zł

❗Sprawdź pełną ofertę szkoleń: https://cognitus.pl/szkolenia-on-line/– Przy zakupie trzech szkoleń z oferty obowiązuje zniżka 20 zł mniej od ceny każdego szkolenia.

❗Szkolenia odbywają się za pomocą platformy Zoom .Uprzejmie prosimy o pobranie bezpłatnej aplikacji zoom ze strony https://zoom.us/ oraz o zalogowanie się poprzez e-mail i zapamiętanie hasła. W dniu szkolenia otrzymają Państwo e -mail z odpowiednim linkiem do szkolenia./Mail może być w spamie lub w powiadomieniach/. Na kilka minut przed szkoleniem proszę „wejść” w link. Zostaną Państwo przekierowani na szkolenie.

Program szkolenia:
1. Rozwój komunikacji dziecka od 0 do 3 roku życia – praktyczne wskazówki dla fizjoterapeuty. Czy to norma czy już nie?
2. Noworodek okiem logopedy:
– odruchowe reakcje oralne,
– pozycja spoczynkowa warg i języka,
– napięcie mięśniowe okolicy orofacjalnej,
– budowa anatomiczna sfery ustno-twarzowej,
– ssanie piersi,
– wędzidełka języka. 
3. Jedzenie a mówienie:
– rozwój funkcji pokarmowych do 3 roku życia,
– konsystencje pokarmów a rozwój samodzielnego jedzenia: kiedy, dlaczego, jak wprowadzać?
– dobór akcesoriów do karmienia,
– zaburzenia karmienia – kiedy prosić o pomoc?
4. Artykulacja prawidłowa i nieprawidłowa:
– rozwój artykulacji,
– obowiązujące normy,
– kiedy kierować na terapię?
 
Szkolenie przeznaczone jest dla fizjoterapeutów, pielęgniarek, położnych, terapeutów manualnych, masażystów i innych specjalistów, którzy chcieliby rozwinąć wiedzę z zakresu podstaw logopedii, aby jeszcze lepiej pomagać swoim pacjentom, zwracać uwagę na rozwój komunikacji językowej i pracę kompleksu ustno-twarzowego. Szkolenie zakłada holistyczny model wsparcia pacjentów. 
 
Szkolenie poprowadzi: Aleksandra Kaczyńska – neurologopeda, pedagog specjalny, terapeuta metody RCM – Argentina Cordobą, terapeuta metody J.Brondo, specjalista NBAS, terapeuta taktylny, terapeuta słuchu i mowy.
 

Uczestnik szkolenia otrzymuje:

  • zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.).