Niejadek u logopedy – szkolenie on-line

Brak zaplanowanych szkoleń

💰Cena – 159 zł

Obiorcy: Szkolenie dla logopedów rozpoczynających pracę z terapią karmienia/ wybiórczości pokarmowej.

Opis: Coraz częściej do gabinetów neurologopedy trafiają dzieci z trudnościami w jedzeniu. Nierzadko już po wielu próbach samopomocy. Jak więc całościowo i skutecznie otoczyć opieką dziecko i jego rodzinę? Podczas webinaru poznasz różne „typy” zaburzeń powszechnie uznawanych za „niejadka”, nauczysz się je rozróżniać, dowiesz się jak poznawać przyczyny niejedzenia i jak organizować postępowanie. Spotkanie zakończy się sesją pytań i odpowiedzi.

Cele szkolenia: Zapoznanie odbiorców z najbardziej powszechnymi jednostkami diagnozowanymi w przypadku trudności z karmieniem, zapoznanie ze standardami organizacji terapii, przedstawienie wywiadu kluczowego dla określenia przyczyny trudności (uświadomienie uczestnikowi jego istotności), omówienie podziału odpowiedzialności za proces pomiędzy logopedą prowadzącym terapię karmienia a rodzicem, zapoznanie uczestnika ze schematem postępowania, krokami w terapii.

Program szkolenia:

  1. Kto może zajmować się terapią karmienia?
  2. Charakterystyka jednostek: neofobia żywieniowa, wybiórczość pokarmowa, problemy jedzeniowe, awersja pokarmowa, zaburzenia karmienia w aspekcie logopedycznym, ARFID.
  3. Pierwsze spotkanie – zasady organizacji.
  4. Wywiad – omówienie pod kątem medycznym, sensorycznym, motorycznym, środowiskowym.
  5. Na kim skupia się logopeda?
  6. Dlaczego pracować z Rodzicem? Rola Rodzica.
  7. Rolalogopedy: schemat planu terapii

Korzyści: 

  • uczestnik dowie się kto formalnie może zajmować się terapią karmienia,
  • uczestnik pozna różnice pomiędzy poszczególnymi jednostkami diagnozowanymi w przypadku trudności z karmieniem/ jedzeniem,
  • uczestnik nabędzie wiedzę na temat organizacji postępowania,
  • uczestnik pozna praktyczne pytania znajdujące się w wywiadzie, które całościowo prześledzą możliwe przyczyny zaburzeń karmienia
  • uczestnik nabędzie umiejętność schematycznego planowania postępowania
  • uczestnik nabędzie wiedzę na temat prowadzenia rozmów z Rodzicem.

Materiały szkoleniowe: Uczestnik otrzymuje: materiał pdf charakteryzujący różne jednostki trudności z karmieniem, wywiad a także ogólny schemat postępowania.

❗Sprawdź pełną ofertę szkoleń: https://cognitus.pl/szkolenia-on-line/– Przy zakupie trzech szkoleń z oferty obowiązuje zniżka 20 zł mniej od ceny każdego szkolenia,

❗Szkolenia odbywają się za pomocą platformy Zoom.

📃Uczestnik otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.).

Prowadząca: Monika Budkowska – neurologopeda, logopeda audiolog, terapeuta karmienia i wybiórczości pokarmowej oraz terapeuta miofunkcjonalny. Doświadczenie terapeutyczne zdobywa na co dzień pracując z dziećmi, dydaktycznie rozwija się jako szkoleniowiec oraz wykładowca akademicki. W przestrzeni internetowej można spotkać ją na stronie facebook Domowa logopedia Monika Budkowska oraz na grupie Wybiórczość pokarmowa, którą administruje i zarządza. Prywatnie interesuje się rozwojem osobistym i psychologią a sztukę wystąpień publicznych szlifuje w lubelskim klubie Toastmasters.