Innowacyjne metody elektrostymulacji zewnętrznej i wewnętrznej w logopedii – szkolenie on-line

🗓Brak zaplanowanych szkoleń

💰Cena: 1300 zł

Program szkolenia

9.00-10.30

Zapoznanie ze strukturami anatomicznymi (mięśnie, nerwy, powięzi) w aspekcie elektrostymulacji logopedycznej (usystematyzowanie wiedzy, powtórzenie ze zrozumieniem, pytania, dyskusja).

10.30-11.00 przerwa

11.00-12.30

 • Zapoznanie z odziaływaniem prądów małej częstotliwości. Prądy małej częstotliwości: elektrostymulacja / impulsy prostokątne / impulsy trójkątne.
 • Elektrodiagnostyka. Metody stosowane w elektrodiagnostyce układu nerwowo-mięśniowego.
 • Aparaty do elektrostymulacji.
 • Prąd małej częstotliwości w leczeniu porażeń krtani, fałdów, nerwów, niedowładów.
 • Elektrostymulacja czynnościowa.
 • Przezskórna stymulacja elektryczna (TENS — transcutaneous electrical nervestimulation).

12.30-13.30 Przerwa obiadowa

13.30-15.00 Praktyka z osobą towarzyszącą

Metody i praktyczne zastosowanie elektrostymulacji podniebienia, krtani, warg, języka i m. twarzy i szyi.

15.00-15.30 przerwa

15.30-17.00 Praktyka z osobą towarzyszącą

 • Metodyka zabiegów: elektrostymulacja dna jamy ustnej, języka, podniebienia twardego i miękkiego, stawu skoroniowo-żuchwowego wewnątrz jamy ustnej, krtani, zatok szczękowych i czołowych, aurikuloterapia (akupunktura ucha za pomocą prądu elektrycznego), elektrostymulacja mięśni: okrężnego warg, żwacz, jarzmowy większy, jarzmowy mniejszy, bródkowy, potyliczno-czołowy, okrężny oka, marszczący brwi, policzkowy, jarzmowy większy, śmiechowy, wargi górnej i skrzydła nosa, obniżacz wargi dolnej, obniżacz kąta ust, dwubrzuścowy, żuchwowo-gnykowy, inne mięśnie szyi.
 • Wskazania i przeciwwskazania do stosowania prądów i elektrostymulacji.

 

Podczas kursu na bieżąco będą omawiane techniki wraz z ustawieniami aparatu adekwatnymi do danej jednostki i problemu. Będą mieć Państwo czas na przetestowanie ustawień i danej techniki po pokazie na sobie lub na osobie, którą Państwo zaprosicie na szkolenie w formie modela (w przypadku pacjentów wymagana zgoda na zabieg).

 

 1. Część III – praktyka własna.

Udostępnione zostaną Państwu filmy instruktażowe, powielające techniki, z którymi zapoznacie się Państwo podczas szkolenia. Przez 2 tygodnie będziecie Państwo praktykować z osobami, które wyrażą zgodę na praktykę – osoby z najbliższego otoczenia, autopraktyka. Po tym czasie zorganizowane zostanie wieczorne spotkanie typu LIVE – QandA, gdzie będziemy wzajemnie wymieniać się doświadczeniami, zadawać pytania, dyskutować. Organizator prześle Państwu link do spotkania, po uzgodnieniu terminu w czasie spotkania głównego.

 1. Część IV – nagranie zabiegu elektrostymulacji u pacjenta i odesłanie filmu do Organizatora na adres mailowy, udostępnienie dyskiem google lub za pomocą we-transfer. Organizator przekaże film Prowadzącym, które ocenią jakoś wykonania zabiegu, zasadność a także przekażą informację zwrotną Terapeucie.
 2. Część V – uzyskanie zaświadczenia o możliwości samodzielnego wykonywania zabiegów elektrostymulacji w logopedii. Zakończony proces kursu.

KAŻDY Z UCZESTNIKÓW, będzie miał szansę dołączenia do GRUPY WSPARCIA TERAPEUTÓW w grupie terapeutycznej-zamkniętej na Facebooku. Grupa będzie przestrzenią do praktyki dalszej, wymiany doświadczeń, wsparcia i rozwoju wiedzy na temat elektrostymulacji. Dostęp do grupy będą mieć osoby kończące kurs.

*Warunkiem koniecznym jest posiadanie elektrostymulatora TENS/ EMS/IF wraz z dedykowanymi elektrodami do elektrostymulacji wewnętrznej i zewnętrznej (możliwość posiadania własnego sprzętu wraz z dedykowanymi elektrodami złącze PIN 2mm zasilanego przez baterie lub przenośny akumulator).

Po opłaceniu szkolenia dostaniecie Państwo link do zakupy sprzętu!

Zapraszamy!

📃Uczestnik otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.).

Prowadząca: Ewa Wojewoda oraz Aleksandra Kaczyńska – sprawdź więcej informacji – https://cognitus.pl/o-nas/zespol/