❗Szkolenia odbywają się za pomocą platformy Zoom .Uprzejmie prosimy o pobranie bezpłatnej aplikacji zoom ze strony https://zoom.us/ oraz o zalogowanie się poprzez e-mail i zapamiętanie hasła. W dniu szkolenia otrzymają Państwo e -mail z odpowiednim linkiem do szkolenia./Mail może być w spamie lub w powiadomieniach/. Na kilka minut przed szkoleniem proszę „wejść” w link. Zostaną Państwo przekierowani na szkolenie.
❗Sprawdź pełną ofertę szkoleń: https://cognitus.pl/szkolenia-
Program szkolenia:
Głoski dentalizowane, sybilanty – informacje wstępne:
• Cechy głosek dentalizowanych
• Przyczyny braku normatywnej wymowy sybilantów
• Znaczenie wad zgryzu i uzębienia dla postępu terapii
Etapy terapii logopedycznej głosek dentalizowanych:
• Etap przygotowawczy
• Wywoływanie głosek szeregu szumiącego, syczącego, ciszącego
• Przykład utrwalania głosek
Postępowanie w przypadku braku automatyzacji głosek dentalizowanych.
Uczestnik szkolenia otrzymuje:
- zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.),
Prowadząca: Doktor Iwona Michalak-Widera – specjalista w wielu dziedzinach logopedycznych: terapii dzieci z opóźnionym rozwojem mowy, a także profilaktyce, diagnozie i postępowaniu logopedycznym w dyslalii, oligofrenologopedii oraz logopedii artystycznej. Wieloletni działacz w Polskim Towarzystwie Logopedycznym, a także wykładowca m.in. w Podyplomowym Studium Logopedii przy Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz Uniwersytecie Łódzkim, Akademii Ignatianum w Krakowie. Przez kilka lat prowadziła wykłady z emisji głosu i kultury języka na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego. Pani Doktor przez wiele lat uczestniczyła także w pracach Zarządu Śląskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Logopedycznego, piastując m.in. funkcję wiceprzewodniczącej, a następnie przewodniczącej. Cenne źródło praktycznej wiedzy dla przyszłych logopedów stanowią książki jej autorstwa i współautorstwa, a także publikacje w prasie specjalistycznej i popularno-naukowej oraz plakaty i ulotki promujące zagadnienia logopedyczne wśród przeciętnych użytkowników języka. Na rynku wydawniczym stale obecne są tytuły dr Iwony Michalak-Widery. Pani Doktor współtworzyła także cieszący się dużym zainteresowaniem „Test do badań przesiewowych mowy dla dzieci przedszkolnych” (2012).