Diagnoza logopedyczna w gabinecie – schemat diagnozy – szkolenie on-line

Logopedo, jeśli chciałbyś uporządkować sobie wiedzę z zakresu diagnozy logopedycznej lub poukładać wiadomości, które posiadasz to jest właśnie okazja dla Ciebie! Szkolenie on-line, które przygotowaliśmy, będzie dobrą okazją do ugruntowania wiedzy z tego zakresu. 

Brak zaplanowanych szkoleń
 
Cena: 299 zł
Dla uczestników webinaru specjalna cena 249 zł.
❗Sprawdź pełną ofertę szkoleń: https://cognitus.pl/szkolenia-on-line/– Przy zakupie trzech szkoleń z oferty obowiązuje zniżka 20 zł mniej od ceny każdego szkolenia.

Szkolenie trwa 6 godzin dydaktycznych: 3 razy 45 minut – przerwa – 3 razy 45 minut.

❗Szkolenia odbywają się za pomocą platformy Zoom .Uprzejmie prosimy o pobranie bezpłatnej aplikacji zoom ze strony https://zoom.us/ oraz o zalogowanie się poprzez e-mail i zapamiętanie hasła. W dniu szkolenia otrzymają Państwo e -mail z odpowiednim linkiem do szkolenia./Mail może być w spamie lub w powiadomieniach/. Na kilka minut przed szkoleniem proszę „wejść” w link. Zostaną Państwo przekierowani na szkolenie.

Program szkolenia online:

  1. Wywiad biologiczno-środowiskowy – autorski arkusz wywiadu, jako podstawa do podjęcia próby zrozumienia przyczyny trudności dziecka. Arkusz wywiadu – do wielokrotnego kopiowania. 
  2. Obserwacja dziecka wzbogacona o autorską kartę obserwacji zachowań językowych. Omówienie ważnych diagnostycznie elementów obserwacji dziecka. Wspólne omówienie obserwacji i wyciągnięcie wniosków ważnych dla terapii. 
  3. Przeprowadzenie całościowej diagnozy logopedycznej – jakie etapy powinna zawierać? Charakterystyka poszczególnych elementów diagnozy. Studium przypadku. Próba poszukiwania odpowiedzi – dlaczego mój pacjent prezentuje problemy językowe?
  4. Wnioski z diagnozy. Opinia logopedyczna i jej elementy – wg jakich wytycznych ją tworzyć? Przykładowe opinie logopedyczne do wglądu. 
  5. Ogólne kierunki programu terapeutycznego. Przykładowe plany terapeutyczne – prezentacja. 

 

Uczestnik szkolenia otrzymuje:

– arkusz wywiadu do wykorzystania w praktyce,

– wgląd do filmów prezentujących wybrane próby diagnostyczne,

– kartę obserwacji dziecka – wzór,

– skierowanie na badania specjalistyczne – wzór,

– materiały szkoleniowe, 

– zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.),

 

Prowadząca –  mgr Aleksandra Kaczyńska – więcej informacji o prowadzącej: https://cognitus.pl/o-nas/zespol/