Zaburzenia komunikowania się w uszkodzeniach prawej półkuli – szkolenie on-line

Brak zaplanowanych szkoleń
 
💰Cena: 129 zł

Opis: Prawa półkula jest strukturą ośrodkowego układu nerwowego, która przez wiele lat pozostawała niezauważona przez badaczy i terapeutów. Mimo, że pacjenci z uszkodzeniami tego obszaru przejawiali pewne trudne do uchwycenia problemy, dopiero lata 70-te XX wieku zainicjowały badania, które przyniosły odpowiedzi na nurtujące nas pytania o prawą półkulę. Dzisiaj już wiemy, jak ważną rolę w procesach komunikowania się, postrzegania świata i samego siebie odgrywa ten obszar OUN.

Program szkolenie:

  1. Funkcje i rola prawej półkuli mózgu.
  2. Specyficzne zaburzenia – zespół pomijania, anozognozja, prozopagnozja.
  3. Zaburzenia komunikowania się – pragnozja czy dyspragmatyzm?
  4. Istotne zaburzenia emocjonalne.
  5. Narzędzia do badania.
  6. Omówienie metod terapii.
  7. Elementy pracy z rodziną.

Sprawdź pełną ofertę szkoleń: https://cognitus.pl/szkolenia-on-line/– Przy zakupie trzech szkoleń z oferty obowiązuje zniżka 20 zł mniej od ceny każdego szkolenia,

Szkolenia odbywają się za pomocą platformy Zoom.

📃Uczestnik otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.).

Prowadząca: mgr Tatiana Lewicka – specjalista neurologopeda. Od wielu lat zajmuje się problematyką schorzeń układu nerwowego oraz konsekwencjami jego uszkodzenia. Główny kierunek zainteresowań obejmuje dysfagię neurogenną, czyli zaburzenia połykania. Pracuje w Oddziale Udarowym oraz Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej, opiekuje się pacjentami z zaburzeniami mowy i komunikowania się, które są wynikiem udaru, choroby Parkinsona, choroby Alzheimera i innych schorzeń układu nerwowego. Ponadto interesuje się szeroko pojętymi zaburzeniami odżywiania – ukończyła studia podyplomowe na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie z zakresu leczenia żywieniowego i opieki metabolicznej (studia pod patronatem POLSPEN). Prowadzi zajęcia ze studentami neurobiologii, neurologopedii, medycyny oraz zajęcia w ramach specjalizacji z zakresu neurologopedii. Autorka i współautorka wielu publikacji z zakresu neurologopedii, pomocy dydaktycznych dla osób dorosłych z zaburzeniami funkcji poznawczych i komunikowania się. Bierze czynny udział w wielu konferencjach oraz prowadzi warsztaty dla logopedów i neurologopedów.