Badania słuchu w pracy logopedy – szkolenie on-line

Brak zaplanowanych szkoleń
 
Godziny trwania szkolenia: 10.00-12.30 / 30 min przerwa / 13.00-15.30 / plus 30 minut na pytania.
Cena: 250 zł

❗Szkolenia odbywają się za pomocą platformy Zoom .Uprzejmie prosimy o pobranie bezpłatnej aplikacji zoom ze strony https://zoom.us/ oraz o zalogowanie się poprzez e-mail i zapamiętanie hasła. W dniu szkolenia otrzymają Państwo e -mail z odpowiednim linkiem do szkolenia./Mail może być w spamie lub w powiadomieniach/. Na kilka minut przed szkoleniem proszę „wejść” w link. Zostaną Państwo przekierowani na szkolenie.

❗Sprawdź pełną ofertę szkoleń: https://cognitus.pl/szkolenia-on-line/– Przy zakupie trzech szkoleń z oferty obowiązuje zniżka 20 zł mniej od ceny każdego szkolenia.

Zakres tematów:

  • budowa ucha jako podstawa do zrozumienia istoty poszczególnych badań słuchu
  • przebieg procesu słyszenia
  • rodzaje niedosłuchów, przyczyny, leczenie
  • omówienie badań słuchu (przygotowanie do badania, stroiki, akumetria, audiometria zabawowa, VRA, słowna, impedancyjna, tonalna oraz otoemisje akustyczne, ABR kontra ASSR jako nowość w badaniach słuchu u dzieci, WBT)
  • interpretacja wyników otoemisji, audiometrii impedancyjnej, audiometrii tonalnej
  • szczegółowe omówienie audiogramu, czym są decybele, które wyniki badań można
  • porównywać, jak pracować z „bananem mowy”, jakie badania powinny zostać wykonane, aby wykluczyć niedosłuch.

Uczestnik szkolenia otrzymuje:

  • zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.),

Prowadząca: mgr Karolina Nowak – Kuna- logopeda, dyplomowany protetyk słuchu, specjalista wczesnej interwencji, certyfikowany terapeuta systemu MFS. Autorka książek: „Ćwiczenia słownikowe: związki frazeologiczne, synonimy, antonimy” i „Logokarty” oraz kursów: „Badania słuchu w pracy logopedy”, „Wczesna interwencja logopedyczna dziecka do 3 r. ż. Praktyka bez teorii cz. 1 oraz 2.”, „Logopedia dla rodziców cz. 1 oraz 2.”, „Czary Mary, czyli wywołanie głoski R poprzez transformację dziąsłowego D”. Uczestniczyła w wielu szkoleniach m. in.: z zakresu terapii małego dziecka, metody werbo-tonalnej, metody SI w logopedii, terapii ręki, logorytmiki, terapii ustno-twarzowej, masażu logopedycznego, wczesnej interwencji. Najbardziej interesują ją zagadnienia związane z ORM, wczesną profilaktyką i interwencją logopedyczną, praca z dziećmi z niedosłuchem, terapia głoski R, terapia oddychania. Jej pasja to dzielenie się wiedzą z innymi oraz gromadzenie pomocy i książek do terapii. Prowadzi stronę na facebooku: „Wczesna Interwencja logopedyczna dzieci do 3 r. ż. Praktyka bez teorii”. Prywatnie jest mamą dziewczynki z ORM, kocią mamą oraz pedantyczną panią domu. Kocha jeździć na rowerze i uczy się rozpoznawać gatunki ptaków w Polsce.