Joga dla dzieci jako pomysł na innowację pedagogiczną – na zajęcia ruchowe, logopedyczne i nie tylko

Terminy zaplanowanych szkoleń:

 • Katowice 11 września 2021 r. (09:00 - 13:00) ZAPISZ SIĘ
 • 💰Cena 450 zł

  ADRES SALI ZOSTANIE PODANY W PÓŹNIEJSZYM TERMINIE.

  Podczas szkolenia uczestnicy wezmą w nim aktywny udział. Poznają podstawowe asany, zabawy jogowe oraz metody relaksacyjne. Będą mieli okazję uczestniczyć podczas lekcji jogi oraz zapoznają się z przyborami, które można wykorzystać podczas praktyki.

  Proponujemy zabrać wygodny strój oraz matę.

  Szkolenie jest skierowane dla nauczycieli przedszkola oraz szkoły podstawowej, logopedów, do wszystkich zainteresowanych.

  Obecne czasy spowodowały, iż nie tylko dorośli żyją w ciągłym pędzie i stresie, ale również dzieci. Ponad to era smartfonów i laptopów zamknęła je w wirtualnym świecie, czemu nie sprzyja aktualne nauczanie. Dzieci są zdekoncentrowane i przebodźcowane, jak nigdy przedtem. Nie potrafią się wyciszyć i „zatrzymać na tu i teraz”. Ratunkiem jest joga, która uspokaja organizm, wycisza go i uczy cierpliwości i koncentracji. Reguluje oddech i pogłębia go. Co więcej jest lekarstwem dla ciała. Każdy ruch jest przemyślany i dokładny, wpływa na korektę postawy, co jest szalenie istotne podczas rozwoju dziecka. Joga nie musi być nudna, gdyż również w formie „jogowej” zabawy dziecko uczy się najlepiej.

  Program:

  1. Przyczyny oraz trudności, które wpływają na koncentrację u dzieci.
  2. Jak wygląda joga dla dzieci, jak należy jej uczyć.
  3. Dlaczego praktyka jogi poprawia koncentrację, uważność oraz wycisza organizm.
  4. Cele i korzyści płynące z jogi, metodyka nauczania asan, poznanie zabaw, ćwiczeń oddechowych oraz relaksacji.

  Uczestnik szkolenia otrzymuje:

  • zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.),
  • Każdy z uczestników otrzyma materiały szkoleniowe, w tym GOTOWY SCENARIUSZ ZAJĘĆ!

  Prowadząca: Hanna Ciengiel: Absolwentka Akademii Medycznej we Wrocławiu na kierunku ratownictwo medyczne oraz AWF we Wrocławiu na kierunku wychowanie fizyczne. Ukończyła studia podyplomowe na kierunku oligofrenopedagogika oraz terapia osób z autyzmem. Jest instruktorem pływania, jogi dla dzieci oraz jogi rodzinnej. Jest też felinoterapeutą i dogoterapeutą. Ukończyła liczne kursy m.in. terapia ręki, metoda ruchu rozwijającego wg W. Sherborne, gimnastyka korekcyjna. Od 5 lat pracuje w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie. Współpracuje tez z licznymi przedszkolami.