Dziecko w gabinecie

Projekt został przygotowany z myślą o specjalistach: logopedach, pedagogach, terapeutach, którzy w praktyce codziennej zajmują się całościową diagnozą dziecka oraz wyznaczają kierunki terapeutyczne dla nich.
Założeniem programu są cykliczne spotkania ze specjalistami z różnych dziedzin, którzy przekażą Państwu wiedzę z zakresu obszarów pracy z pacjentem w kontekście analizy wybranego studium przypadku.

ZAPISZ SIĘ

👉„Dziecko w gabinecie” jest propozycją dla wszystkich, których interesuje innowacyjne i holistyczne podejście do terapii dziecka z wyzwaniami rozwojowymi. W ramach krótkich form warsztatowych, będziemy prezentować różne podejścia diagnostyczno-terapeutyczne w pracy z dziećmi i dorosłymi, zapraszając ekspertów. Wszyscy zaproszeni goście to eksperci-praktycy, którzy będą bazować na swoim doświadczeniu, codziennej praktyce.

👉Projekt został przygotowany z myślą o specjalistach: logopedach, pedagogach, terapeutach, którzy w praktyce codziennej zajmują się całościową diagnozą dziecka oraz wyznaczają kierunki terapeutyczne dla nich.

👉Założeniem programu są cykliczne spotkania ze specjalistami z różnych dziedzin, którzy przekażą Państwu wiedzę z zakresu obszarów pracy z pacjentem w kontekście analizy wybranego studium przypadku.

Terminy spotkań:

📌SPOTKANIE NR 1- „Pacjent z mózgowym porażeniem dziecięcym. Analiza podejść terapeutycznych w kontekście pracy logopedycznej – studium przypadku” 🗓Warszawa 21 października 2019 r., 🕘Godziny: 16:00 – 19:00

➡Program:

 • Zaburzenia całościowe wynikające z MPD – zależności pomiędzy kompleksem ustno-twarzowym a napięciem posturalnym.
 • Wstępna ocena możliwości funkcjonalnych dziecka, ze szczególnym uwzględnieniem trudności logopedycznych.
 • Wyznaczenie celów terapeutycznych krótkoterminowych i długoterminowych wraz z przykładami konkretnych metod postępowania.
 • W ramach spotkania odbędzie się przedstawienie autorskich programów terapeutycznych z pracy z pacjentem z MPD – wprowadzenie.
 • Specjalista omawiający zagadnienie i konsultujący: mgr Ewa Wojewoda – fizjoterapeuta, terapeuta NDT-Bobath, terapeuta manualny.

📌SPOTKANIE NR 2 – „Terapia pacjenta z wyzwaniami rozwojowymi w oparciu o metody bezpośrednich stymulacji układu nerwowego – studium przypadku” 🗓Warszawa 28 października 2019 r., 🕘Godziny: 16:00 – 19:00

➡Program:

 • Prezentacja metody Mikropolaryzacji kory mózgowej wg koncepcji profesora A.Sheliakina w kontekście wsparcia terapeutycznego pacjenta.
 • Prezentacja terapii z wykorzystaniem autorskiego Żyroskopu – przedstawienie wyników badań własnych.
 • Wprowadzenie do metody stymulacji słuchowych wg Tomatisa – doświadczenia własne.

➡Specjalista omawiający zagadnienie i konsultujący
mgr Olga Hawryluk –ukończyła fizjoterapię na wydziale Akademi  Medycznej w Poznaniu. Jest matką 4 dzieci. Jej najstarsza córka cierpi na porażenie mózgowe. Była siłą napędową dalszych badań i rozwoju w dziedzinie rehabilitacji i terapii dzieci z wyzwaniami. W 2009 roku wraz z mężem Piotrem Hawrylukiem – także specjalistą rehabilitacji – otworzyli centrum rehabilitacji Uniquecenter. Olga specjalizuje się w metodzie i terapii Tomatisa od 2012 r. Jej innym obszarem pracy jest mikropolaryzacja według prof. Sheliakina (Rosja).

Spotkanie poprowadzi:
Neurolgoopeda – Aleksandra Kaczyńska

📌 SPOTKANIE NR 3 „Terapia sensomotoryczna w ujęciu logopedycznym z zastosowaniem we wczesnej interwencji – studium przypadku”     🗓Warszawa 3 listopada 2019 r., 🕘Godziny: 16:00 – 19:00

➡Program:

 • Napięcie mięśniowe i jego dalszy wpływ na rozwój dziecka, ze szczególnym uwzględnieniem mowy.
 • Jak wspierać rozwój ruchowy od najmłodszych lat, czyli prawidłowa pielęgnacja noworodka niemowlęcia.
 • Asymetria posturalna – problem bardzo powszechny czy szukanie dziury w całym?
 • Studium przypadku dziecka w ujęciu rozwoju sensomotorycznego.
 • Przyjazny pokój i środowisko – czyli jak urządzić przestrzeń do zabawy stymulującej rozwój?

➡Specjalista omawiający zagadnienie i konsultujący
mgr Joanna Chomicz-Wlazły – fizjoterapeuta, terapeuta SI, autorka bloga o tematyce rozwoju sensomotorycznego www.fizjosensorycznie.pl, prywatnie mama niemowlęcia.

Spotkanie poprowadzi:
Neurologoopeda – Aleksandra Kaczyńska

📌SPOTKANIE NR 4 „Terapia pacjenta w ujęciu odruchów posturalnych, ze szczególnym ich wpływem na rozwój sensoryczno-motoryczny i pedagogiczno-logopedyczny – studium przypadku”, 🗓Warszawa 16 grudnia 2019 r., 🕘Godziny: 16:00 – 19:00

➡Program:

 • Czym są odruchy posturalne i jaki mają wpływ na proces uczenia się?
 • Przetrwałe, niezintegrowane odruchy hamujące rozwój dziecka – elementy diagnozy i propozycje wsparcia.
 • Studium przypadku – analiza trudności w kontekście odruchów posturalnych.

➡Specjalista omawiający zagadnienie i konsultujący
mgr Ewa Wojewoda – fizjoterapeuta, terapeuta SI, terapeuta manualny, terapeuta metody J.Brondo, terapeuta wykorzystujący metodę elektrostymulacji, kinesiotaping, suchoigłowanie.
Spotkanie poprowadzi:
Neurolgoopeda – Aleksandra Kaczyńska

💰Cena jednego spotkania 150 zł.