Warsztaty

Czy to normalne? Symptomy zaburzeń rozwojowych u dzieci w wieku przedszkolnym.

Nie wszystkie dzieci rozwijają się w taki sam sposób. Obserwując przedszkolną  grupę, łatwo jest wychwycić różnice w zachowaniu dzieci. Ale czy zawsze te różnice oznaczają zaburzenia? Czy każda inność dziecka to dysfunkcja? Warsztat przeznaczony jest dla nauczycieli i przyszłych nauczycieli, którzy chcą poznać symptomy najczęściej występujących zaburzeń zachowania i odczuwania. To „wiedza w pigułce” o zaburzeniach integracji sensorycznej, zespole Aspergera i nadpobudliwości psychoruchowej. To także garść informacji o sposobach diagnozowania dzieci, gdy zachodzi taka konieczność oraz niezbędnik wiedzy, jak rozmawiać o nietypowych zachowaniach dziecka z rodzicami.

 

Zrozumieć, żeby nie zwariować- trudne emocje nauczycieli przedszkola.

W przedszkolu pracują prawdziwi bohaterowie!! Silniejsi, wytrwalsi niż Superman!!! W domu trudno opanować emocje, gdy pod opieką ma się dwoje, troje, ba! Jedno dziecko!!! A w grupie jest tych dzieci ponad dwadzieścioro. Niektóre po raz pierwszy w środowisku przedszkolnym, inne wysoko wrażliwe, inne chorowite, mali indywidualiści i nieśmiałe motylki. Co chwile rozlega się płacz, a po minucie wybuch śmiechu. Nauczyciel Superman też człowiek!!!! Podstawą do opanowania silnych emocji jest duża doza empatii i znajomość neurobiologii małego dziecka, która rządzi jego zachowaniem.
GRY, ZABAWY I ZAJĘCIA W GRUPIE ŻŁOBKOWEJ

Na szkolenie zapraszamy nauczycieli żłobków, wychowania przedszkolnego, pedagogów, specjalistów, rehabilitantów, rodziców, studentów, terapeutów w zakresie wczesnego wspomagania rozwoju oraz osoby pracujące z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Szkolenie zapoznaje uczestników z zasadami i metodami pracy z dziećmi od 6 miesiąca do 3 roku życia z użyciem różnych technik, metod, różnorodnych materiałów i pomocy. Szkolenie prowadzone jest poprzez demonstracje ćwiczeń, mini wykład oraz zajęcia praktyczne

TECHNIKI TWÓRCZEGO MYŚLENIA W PRACY Z DZIECKIEM

Na szkolenie zapraszamy nauczycieli wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, pedagogów, specjalistów, rehabilitantów, rodziców, studentów, terapeutów w zakresie wczesnego wspomagania rozwoju oraz osoby pracujące z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Szkolenie zapoznaje uczestników z zasadami i metodami pracy z użyciem technik twórczego myślenia. Szkolenie prowadzone jest poprzez demonstracje ćwiczeń, zabaw, gier, mini wykład oraz zajęcia praktyczne.

„ZACZAROWANY KUFEREK” czyli budowanie inscenizacji z elementami dramy

 Drama jako jedna z metod percepcyjno-innowacyjnych wszechstronnie oddziałuje na kształtowanie umiejętności naszych podopiecznych. Drama angażuje dziecko całościowo, jego emocje, jego ciało i wyobraźnię. Rozwija umiejętności ruchowe oraz językowe. Drama aktywizuje umysł i emocje dziecka. Jeśli chcesz wszechstronnie i harmonijnie rozwijać osobowość swoich uczniów to szkolenie jest właśnie dla Ciebie! Podczas warsztatów poznasz zabawy, tańce i wiersze do wykorzystania podczas budowania własnego scenariusza. Każdy z uczestników będzie mógł wcielić się w rolę bajkowych postaci i wziąć udział w niesamowitym warsztacie gdzie na żywo zbudujemy przedstawienie.

KUFEREK MAŁEGO ARTYSTY

Rysowanie, malowanie farbami, wyklejanie..to wszystko już było. Jeśli szukasz inspiracji na fantastyczne prace dostosowane do możliwości wiekowych dzieci znajdziesz je na  tym szkoleniu. Wspólnie krok po kroku wykonamy prace na każdą porę roku. Dokładnie omówimy jak przygotować każdą z nich, jakich błędów unikać i jak je moderować aby dostosować je do wieku naszych podopiecznych.Ciekawe pomysły na prezenty dla mamy, taty, babci  dziadka.Dekoracje świąteczne. Wielkoplanszowe dekoracje sali i gotowe szablony do wykorzystania w swojej placówce. Pomysły na prace związane z uroczystościami wpisanymi w szkolny kalendarz. Nowe techniki plastyczne.  wśród nich technika negatywu, przegląd „czym można malować”, Monotypia dla  najmłodszych, Kolaże Erica Carle i wiele innych niezwykłych technik plastycznych.

ALA MA KOTA –nauka czytania i pisania w przedszkolu i szkole

Kształtowanie u dzieci umiejętności czytania i przygotowanie ich do nabywania umiejętności pisania, to istotne zadania edukacyjne przedszkola i szkoły. Na warsztatach „Ala ma kota” zostaną zaprezentowane nowoczesne koncepcje nauki czytania i pisania

Skoncentruj się!Gry i zabawy wspomagające koncentrację.

  Wiek przedszkolny, to okres szybkich zmian rozwojowych, pozostawiający swe konsekwencje w dalszym życiu człowieka. Wychowanie przedszkolne, to czas wspomagania dziecka, czyli tworzenie mu optymalnych warunków rozwoju i czuwanie nad kierunkiem zmian. Brak koncentracji i umiejętności skupienia się na wskazanych czynnościach bywa wyzwaniem dla dziecka i nauczyciela. Sprawdź jak sobie poradzić.