Warsztaty

NEURODYDAKTYKA – NAUCZANIE PRZYJAZNE MÓZGOWI

Poznaj nauczanie  przyjazne mózgowi.Dowiedz się w jaki sposób pobudzić  ciekawość poznawczą, jak podążać w myśleniu za swymi uczniami. W jaki sposób tworzyć wspólnote badawczą ze swoimi uczniami. Dowiesz się również dlaczego tak ważne jest stosowanie aktywizujących metod nauczania. Poznasz mechanizmy pamięci i koncetracji.

DZIECKO Z NADPOBUDLIWOŚCIĄ RUCHOWĄ

Nadmierna ruchliwość, zaburzenia koncentracji i impulsywność nawet jednego dziecka w grupie potrafią skutecznie zdezorganizować pracę nauczyciela. Jak funkcjonują  dzieci z takimi problemami? Jak może pracować z nimi nauczyciel? Jakie zabawy pomagają dziecku a jakich unikać? W jaki sposób uczyć dzieci uważności i koncentracji. Dowiedz sie w jaki sposób za pomoca ćwiczeń kształtujących uważność i koncentrację zapanować nad agresywnymi zachowaniami

 prowadząca: Ewa Mordalska

Mgr filologii polskiej, pedagog z 23 letnim doświadczeniem, absolwentka studiów podyplomowych „Rehabilitacja dzieci z dysfunkcjami rozwoju „ ( Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego) oraz studiów podyplomowych „Coaching i mentoring” na Wydziale Zarządzania Politechniki Łódzkiej. Posiada dyplom Trenera dziecięcego kompetencji społecznych.Swoje szkolenia przygotowuje nie tylko w oparciu o obecny stan wiedzy, ale przede wszystkim wykorzystując własne wieloletnie obserwacje środowiska szkoły.Jej marzeniem jest uświadomienie współczesnym pedagogom, że szkoła może rozwijać kreatywność , a nie skutecznie ją niszczyć.Ciągle szuka odpowiedzi na pytania- jak uczy się mózg i co zrobić, aby maksymalnie wykorzystać potencjał i talenty każdego człowieka. 

ANIMATOR ZABAW

Na zajęciach zaprezentuje sprawdzone pomysły na gry i zabawy dla dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolnym. Przedstawi scenariusze na integrację grupy i wskazówki, jak bez zbędnych nakładów finansowych bawić się z dziećmi. Zaprezentuje wybrane zabawy z chustą animacyjną. Przestawi listę hitów, przy których dzieci najlepiej bawią się w czasie imprez urodzinowych i tematycznych.

prowadząca: Agnieszka Brzozowska -Doświadczona animatorka zabaw dla dzieci, właścicielka marki Ciekawe Dlaczego, szkoleniowiec. Specjalizuje się w grach i zabawach muzyczno-ruchowych. Pracuje z dziećmi i dorosłymi. Prowadzi zajęcia ogólnorozwojowe oraz umuzykalniające dla dzieci w wieku od 1,5 roku do 3 lat. Bez presji i stresu zachęca dzieci do poszerzania wiedzy o świecie i rozbudza w nich pasję małych odkrywców. Doradza rodzicom, jak przyjemnie i efektywnie spędzać czas z dzieckiem.  Współpracuje z Klubokawiarnią Karuzella, Klubem Sportowym Gym&Joy, Salą Zabaw Bajkowy Raj i innymi miejscami przyjaznymi rodzinie. 

PIOSENKOWE ZABAWIANKI

Piosenkowe Zabawianki , to szkolenie skierowane do wszystkich osób lubiących aktywnie spędzać czas z dzieckiem. Biorąc udział w szkoleniu zdobędziecie Państwo wiele praktycznych pomysłów do działań z dziećmi z muzyką w tle. Zabawy przeznaczone są dla dzieci od pierwszego roku życia do pięciu lat. W trakcie szkolenia usystematyzujesz wiedzę na temat rozwoju małego dziecka oraz poznasz zabawy utrwalające kierunki, uczące orientacji  w schemacie własnego ciała, zwiększających zasób słów ( przeciwieństwa,  pogoda ).  Poznanie technik parateatralnych do zabaw zarówno indywidualnych jak i z dużą grupą dzieci. 

GRAFOLANDIA -ROZWIJANIE DUŻEJ I MAŁEJ MOTORYKI.

Celem warsztatów, jest stymulowanie funkcji grafomotorycznych w rozwoju dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym. Podczas warsztatów, dowiesz się :- jakie zabawy, ćwiczenia, zadania powinno wykonywać dziecko, aby usprawnić małą i dużą motorykę. – jak zachęcić dzieci do koncentrowania się na wykonywanych zadaniach – jak rozwijać umiejętności pracy w grupach. Ponadto poszerzysz wachlarz pomysłów do wykonywania ciekawych, stymulujących pracę dłoni prac plastycznych.Poznasz przepisy wykonania  zwykłych i niezwykłych mas plastycznych.

prowadząca:  Marta Kudła

Absolwentka studiów magisterskich o kierunku pedagogika na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim , oraz studiów podyplomowych o kierunku pedagogika przedszkolna. Obecnie praktykujący nauczyciel przedszkolny w jednym z publicznych przedszkoli warszawskich. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z najmłodszymi dziećmi . Ukończyła szkolenie certyfikacyjne z Glottodydaktyki , Kinezjologii Edukacyjnej. Ponadto , warsztaty taneczne Klanzy, wybrane elementy kinezjologicznego systemu kształcenia i terapii „Edukacja przez ruch Doroty Dziamskiej „.Szkolenia z zakresu: przeciwdziałania agresji w przedszkolu, umiejętności interpersonalne, asertywność, zarządzanie stresem, instrumentacje i układy choreograficzne do utworów z muzyki klasycznej Miłośniczka sztuki teatralnej w wykonaniu najmłodszych artystów. Autorka i reżyser licznych przedstawień na scenie Festiwalu Teatralnego dla Przedszkolaków ” Lalka i ja ”

WARSZTAT  SKUTECZNEGO NAUCZYCIELA 

Zadaniem nauczyciela jest uczyć ale i wychowywać! Dzięki naszemu szkoleniu dowiesz się jak pracować z wychowankami aby osiągnąć założone cele wychowawcze. Nauczyciele iotrzymają konkretne narzędzia, bardzo pomocne w wielu sytuacjach pojawiających się w relacji z uczniami. Większość nauczycieli wie jak uczyć swojego przedmiotu. Są przygotowani pod względem merytorycznym i dydaktycznym. Jednak niewielu nauczycieli uczonych jest codziennej komunikacji z uczniami co koliduje z nauczaniem.

 ZMYSŁOPLASTYKA-ZWYKŁE I NIEZWYKŁE TECHNIKI PLASTYCZNE W SI

Celem warsztatów jest wprowadzenie uczestników w świat niekonwencjonalnych metod plastycznych w pracy z dziećmi.W programie warsztatów znajdziesz:Przepisy na masy plastyczne,„Domowy śnieg”, „Kolorowy piasek”, „Chmurki” i inne. Ponadto zapoznasz się z pracami pełnymi zapachów, faktur, pobudzających zmysły kolory i wspaniałą atmosferę. Poznasz nowatorskie techniki plastyczne – jadalne farby, puszyste obrazy, metoda malowania dziesięcioma palcami i inne.

prowadząca: Małgorzata Kowalska

Pedagog, animator zabaw dziecięcych, trener z zakresu Arteterapii i terapii ręki. Miłośniczka Twórczości Gustawa Klimta. Szuka inspiracji w naturze, obcowaniu z przyrodą.Na swoich szkoleniach prezentuje nowatorskie projekty i prace jak i  ciekawe rozwiązania w oparciu o znane metody pracy z dzieckiem. W praktyce łączy arteterapię z integracją sensoryczną. Zwolenniczka Metody Denissona . Niezwykle kreatywna, uwielbia robić coś z niczego. Inspiruje dzieci i dorosłych do twórczej pracy.

SKUTECZNE TECHNIKI MOTYWOWANIA UCZNIÓW DO PRACY

W trakcie szkolenia poznasz sposoby motywowania ucznia do pracy oraz do aktywności. Przyjrzysz się temu w jaki sposób postawa nauczyciela wpływa na motywację. poznasz aktywne metody prowadzenia lekcji oraz wzbudzania zainteresowania ucznia. Zobaczysz w jaki sposób można wykorzystać coaching w motywacji, jak odpowiednio się komunikować i doceniać ucznia.

prowadząca :Katarzyna Świątkowska -właścicielka Centrum Szkoleń Cognitus. Trener, akredytowany coach ICF na poziomie ACC, terapeuta TSR i RTZ. Pedagog i doradca zawodowy. Od 15 lat prowadzi praktykę trenerską. Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu rozwoju osobistego i doskonalenia kompetencji miękkich. Od wielu lat aktywnie wspiera osoby w trudnościach zawodowych i życiowych. Cechuje ją duża wiara w ludzi, w ich siłę i możliwości. W swojej pracy wykorzystuje różnorodne metody z obszaru coachingu, terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach i doradztwa zawodowego. Z zaangażowaniem i ciekawością podejmuje nowe wyzwania.