Warsztaty

 ZMYSŁOPLASTYKA-ZWYKŁE I NIEZWYKŁE TECHNIKI PLASTYCZNE

Celem warsztatów jest wprowadzenie uczestników w świat niekonwencjonalnych metod plastycznych w pracy z dziećmi.W programie warsztatów znajdziesz:Przepisy na masy plastyczne,„Domowy śnieg”, „Kolorowy piasek”, „Chmurki” i inne. Ponadto zapoznasz się z pracami pełnymi zapachów, faktur, pobudzających zmysły kolory i wspaniałą atmosferę. Poznasz nowatorskie techniki plastyczne – jadalne farby, puszyste obrazy, metoda malowania dziesięcioma palcami i inne.

 WARSZTAT  SKUTECZNEGO NAUCZYCIELA 

Zadaniem nauczyciela jest uczyć ale i wychowywać! Dzięki naszemu szkoleniu dowiesz się jak pracować z wychowankami aby osiągnąć założone cele wychowawcze.  Nauczyciele otrzymają konkretne narzędzia, bardzo pomocne w wielu sytuacjach pojawiających się w relacji z uczniami. Większość nauczycieli wie jak uczyć swojego przedmiotu. Są przygotowani pod względem merytorycznym i dydaktycznym. Jednak niewielu nauczycieli uczonych jest codziennej komunikacji z uczniami co koliduje z nauczaniem.

prowadząca: Małgorzata Kowalska

Pedagog, animator zabaw dziecięcych, trener z zakresu Arteterapii i terapii ręki. Miłośniczka Twórczości Gustawa Klimta. Szuka inspiracji w naturze, obcowaniu z przyrodą.Na swoich szkoleniach prezentuje nowatorskie projekty i prace jak i  ciekawe rozwiązania w oparciu o znane metody pracy z dzieckiem. W praktyce łączy arteterapię z integracją sensoryczną. Zwolenniczka Metody Denissona . Niezwykle kreatywna, uwielbia robić coś z niczego. Inspiruje dzieci i dorosłych do twórczej pracy.

DZIECKO Z NADPOBUDLIWOŚCIĄ RUCHOWĄ

Nadmierna ruchliwość, zaburzenia koncentracji i impulsywność nawet jednego dziecka w grupie potrafią skutecznie zdezorganizować pracę nauczyciela. Jak funkcjonują  dzieci z takimi problemami? Jak może pracować z nimi nauczyciel? Jakie zabawy pomagają dziecku a jakich unikać? W jaki sposób uczyć dzieci uważności i koncentracji. Dowiedz sie w jaki sposób za pomoca ćwiczeń kształtujących uważność i koncentrację zapanować nad agresywnymi zachowaniami.

NEURODYDAKTYKA – NAUCZANIE PRZYJAZNE MÓZGOWI

Poznaj nauczanie  przyjazne mózgowi.Dowiedz się w jaki sposób pobudzić  ciekawość poznawczą, jak podążać w myśleniu za swymi uczniami. W jaki sposób tworzyć wspólnote badawczą ze swoimi uczniami. Dowiesz się również dlaczego tak ważne jest stosowanie aktywizujących metod nauczania. Poznasz mechanizmy pamięci i koncetracji.

 prowadząca: Ewa Mordalska

Mgr filologii polskiej, pedagog z 23 letnim doświadczeniem, absolwentka studiów podyplomowych „Rehabilitacja dzieci z dysfunkcjami rozwoju „ ( Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego) oraz studiów podyplomowych „Coaching i mentoring” na Wydziale Zarządzania Politechniki Łódzkiej. Posiada dyplom Trenera dziecięcego kompetencji społecznych.Swoje szkolenia przygotowuje nie tylko w oparciu o obecny stan wiedzy, ale przede wszystkim wykorzystując własne wieloletnie obserwacje środowiska szkoły.Jej marzeniem jest uświadomienie współczesnym pedagogom, że szkoła może rozwijać kreatywność , a nie skutecznie ją niszczyć.Ciągle szuka odpowiedzi na pytania- jak uczy się mózg i co zrobić, aby maksymalnie wykorzystać potencjał i talenty każdego człowieka. 

PROSTE TAŃCE INTEGRACYJNE

Szkolenie zapoznaje uczestników z zasadami i metodami pracy przy muzyce. Szkolenie prowadzone jest poprzez demonstracje ćwiczeń, mini wykład oraz zajęcia praktyczne. W trakcie szkolenia poznasz nowe zabawy muzyczne wspomagające pracę w grupie, do znanych już utworów otrzymasz propozycje zabaw, zajęć plastycznych, które wykorzystasz w ciągu roku szkolnego, poznasz proste układy taneczne.

ZABAWY Z CHUSTĄ I TUNELEM ANIMACYJNYM

Szkolenie zapoznaje uczestników z zasadami i metodami pracy z użyciem chusty i tunelu animacyjnego. Szkolenie prowadzone jest poprzez demonstracje ćwiczeń, mini wykład oraz zajęcia praktyczne. W trakcie warsztatu zapoznanasz się z zabawami i możliwościami wykorzystania ich w praktyce edukacyjnej, poznasz zabawy, dzięki którym dziecko nauczy się współdziałaniaw grupie, udoskonali spostrzegawczość i refleks, wyćwiczy poczucie rytmu

prowadząca – Marta Michalska

Absolwentka studiów magisterskich na Wydziale Nauk o Wychowaniu na Uniwersytecie Łódzkim; tłumacz języka miganego I, II i III stopnia.
Ukończyła szkolenia Klanzy z zakresu tańców integracyjnych, zabaw i działań plastycznych, pedagogiki zabawy w pracy edukacyjnej, tańców i zabaw integracyjnych, a także certyfikowany kurs glottodydaktyki.
Jej zainteresowania naukowe to: glottodydaktyka, nauka czytania i pisania, diagnoza i terapia, rozwój kompetencji emocjonalnych w życiu dziecka, wspieranie zdolności i kreatywności w wieku przedszkolnym i młodszym wieku szkolnym.
Tworzy zabawy, zajęcia plastyczne, gry i zabawy matematyczne oraz językowe dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
Asystent w Katedrze Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie prowadzi zajęcia ze studentami z zakresu pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej, pedagogiki twórczości, diagnozy i terapii małego dziecka. Przygotowuje rozprawę doktorską na temat nauki czytania dzieci od najmłodszych lat.

PIOSENKOWE ZABAWIANKI

Piosenkowe Zabawianki , to szkolenie skierowane do wszystkich osob lubiących aktywnie spędzać czas z dzieckiem. Biorąc udział w szkoleniu zdobędziecie Państwo wiele praktycznych pomysłów do działań z dziećmi z muzyką w tle. Zabawy przeznaczone są dla dzieci od pierwszego roku życia do pięciu lat. W trakcie szkolenia usystematyzujesz wiedze na temat rozwoju mąłego dziecka oraz poznasz zabawy utrwalające kierunki, uczace orientacji  w schemacie własnego ciała, zwiekszajacych zasób słow ( przeciwieństwa,  pogoda ).  Poznanie technik parateatralnych do zabaw zarówno indywidualnych jak i z dużą grupą dzieci. 

prowadząca:  Marta Kudła

Absolwentka studiów magisterskich o kierunku pedagogika na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim , oraz studiów podyplomowych o kierunku pedagogika przedszkolna. Obecnie praktykujący nauczyciel przedszkolny w jednym z publicznych przedszkoli warszawskich. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z najmłodszymi dziećmi . Ukończylł szkolenie certyfikacyjne z Glottodydaktyki , Kinezjologii Edukacyjnej. Ponadto , warsztaty taneczne Klanzy, wybrane elementy kinezjologicznego systemu kształcenia i terapii „Edukacja przez ruch Doroty Dziamskiej „.Szkolenia z zakresu: przeciwdziałania agresji w przedszkolu, umiejętności interpersonalne, asertywność, zarządzanie stresem, instrumentacje i układy choreograficzne do utworów z muzyki klasycznej Miłośniczka sztuki teatralnej w wykonaniu najmłodszych artystów. Autorka i reżyser licznych przedstawień na scenie Festiwalu Teatralnego dla Przedszkolaków ” Lalka i ja ” Autorka programu wewnętrznego w przedszkolu „Kulinarne piątki w grupie trzylatków”W swojej pracy stara się wdrażać Korczakowską idee praw dziecka. 

 SKUTECZNE TECHNIKI MOTYWOWANIA UCZNIÓW DO PRACY

W trakcie szkolenia poznasz sposoby motywowania ucznia do pracy oraz do aktywności. Przyjrzysz się temu w jaki sposób postawa nauczyciela wpływa na motywację. poznasz aktywne metody prowadzenia lekcji oraz wzbudzania zainteresowania ucznia. Zobaczysz w jaki sposób można wykorzystać coaching w motywacji, jak odpowiednio się komunikować i doceniać ucznia.

prowadząca :Katarzyna Świątkowska -właścicielka Centrum Szkoleń Cognitus. Trener, akredytowany coach ICF na poziomie ACC, terapeuta TSR i RTZ. Pedagog i doradca zawodowy. Od 15 lat prowadzi praktykę trenerską. Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu rozwoju osobistego i doskonalenia kompetencji miękkich. Od wielu lat aktywnie wspiera osoby w trudnościach zawodowych i życiowych. Cechuje ją duża wiara w ludzi, w ich siłę i możliwości. W swojej pracy wykorzystuje różnorodne metody z obszaru coachingu, terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach i doradztwa zawodowego. Z zaangażowaniem i ciekawością podejmuje nowe wyzwania.