Festiwal świetlicowych Inspiracji

Zapraszamy na FESTIWAL ŚWIETLICOWYCH INSPIRACJI!!!!

Nauczyciele, terapeuci, animatorzy, rodzice!!! To na Was czekamy!

Podczas Festiwalu:

– pokażemy Ci, jak organizować zajęcia świetlicowe wykorzystując metody nauczania, które rozwijają wyobraźnię, angażują zmysły, ciało, emocje i umysł dziecka.

– przez aktywne uczestnictwo w ćwiczeniach uświadomisz sobie, że odkrywanie własnych możliwości i wychodzenie poza schematy myślenia może być doskonałą zabawą.

-poznasz przykłady zabaw rozpoczynających i kończących zajęcia z dziećmi. Wspólnie przećwiczymy wierszyki językowe, rymowanki i wyliczanki, aby wprowadzić dzieci w dobry nastrój i zintegrować grupę. Otrzymasz gotowe przykłady, które wzbogacą Twoje scenariusze zajęć dla dzieci z klas I-III.

– zaproponujemy wykonanie dekoracji sal i drzwi świetlicowych, które wykorzystasz podczas uroczystości, zabaw, imprez, zmieniających się pór roku oraz tematycznych prac plastycznych.

– zaprezentujemy zabawy, które ułatwią rozpoznawanie stanów emocjonalnych, integrujące grupę, gry oparte na wspólnych pomysłach, zabawy ruchowe, a także najlepsze zabawy z chustą animacyjną – podpowiemy jak bawić się bez zabawek oraz jak zachęcić dzieci do systematyczności i dążenia do wyznaczonego celu.

– zaprezentujemy gry planszowe, podpowiem jak je wykorzystać, jak zachęcić dzieci do grania w planszówki.

– porozmawiamy o trudnych zachowaniach dzieci, podpowiemy jak z nimi walczyć, jak sporządzić kontrakt z grupą i go przestrzegać.

Zapraszamy:-)