Jakie szkolenia dla nauczycieli przedszkola?

Jakie szkolenia dla nauczycieli przedszkola
Udostępnij:

Ciągłe doszkalanie się zawsze odgrywa ogromną rolę w życiu zawodowym. Zwłaszcza jeśli chodzi o osoby, które bezpośrednio powiązane są z nauczaniem. W takim przypadku samorozwój jest szczególnie ważny, ponieważ w dużej mierze przekłada się na pracę z dziećmi, oraz również i ich rozwój. Warto więc regularnie decydować się na dedykowane szkolenia. W tym konkretnym przypadku mowa o szkoleniach idealnych dla nauczycieli z przedszkola.

Spis treści:

  1. Dlaczego warto wybierać szkolenia dla nauczycieli przedszkola?
  2. Szkolenie z integracji sensorycznej
  3. Metoda ruchu rozwijającego

Dlaczego warto wybierać szkolenia dla nauczycieli przedszkola?

Dzieci w wieku przedszkolnym, są bardzo podatne na naukę nowych rzeczy, oraz wszelkie zmiany, jakie wokół nich zachodzą. Właśnie z tego powodu bardzo ważne jest to, aby w tym czasie otoczone one były specjalistyczną opieką i wykwalifikowaną kadrą. W związku z tym odpowiednio dobrane szkolenia dla nauczycieli przedszkola, są w stanie pomóc rozwiązać wiele pojawiających się problemów, zapewnić dziecku odpowiednie wsparcie i szybko wychwycić jakiekolwiek nieprawidłowości w ich rozwoju.

Szkolenie z integracji sensorycznej

Zaburzenia sensoryczne to zaburzenia, które często można obserwować w przypadku kilkuletnich dzieci. Im szybciej zostaną one wychwycone, tym łatwiej będzie im zaradzić i przede wszystkim po prostu pomóc dziecku. Według przeprowadzonych badań, nawet 50% dzieci może mieć problemy z integracją sensoryczną. Tak jednak wcale nie musi być. Problemy z integracją sensoryczną polegają przede wszystkim na zaburzeniu poprawnego przetwarzania bodźców pochodzących z otoczenia, albo z własnego ciała. Szkolenie dla nauczycieli przedszkola, z całą pewnością pozwoli na szybsze wychwytywanie takich zaburzeń i zapewnienie odpowiedniego wsparcia od samego początku.

Metoda ruchu rozwijającego

Jedna z nowych teorii głosi, że zapewniając dziecku odpowiednią ilość ruchu, znacznie można złagodzić różnego rodzaju problemy rozwojowe, a nawet od razu im zapobiegać. Aby tak faktycznie się stało, dziecko powinno wykonywać określone ćwiczenia, które jak najbardziej można praktykować w grupach przedszkolnych, aby wzmacniać poczucie więzi z grupą, poczucie zaufania i bezpieczeństwo. Podczas tego typu szkoleń dla nauczycieli przedszkola, można opanować podstawowe techniki i zastosować je później podczas pracy z dziećmi. Ruch na pewno wpłynie pozytywnie na ich samopoczucie, koordynację ruchów i nawiązywanie nowych kontaktów.

Nie wiesz, jakie szkolenia dla nauczycieli przedszkola wybrać? Sprawdź kilka z naszych propozycji:

Jak nie zgubić kreatywności w przdszkolu?

Gry i zabawy językowe w przedszkolu

Konstruowanie scenariuszy zajęć grupowych w przedszkolu z elementami logorytmiki